Gwiazdy

Aktorka, która została księżną. Jak wyglądało życie Grace Kelly?

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Anna Kowalska

Posągową urodą i nieprzeciętnym talentem zachwyciła samego Alfreda Hitchcocka. Przez lata spełniała się jako aktorka, jednak u szczytu kariery postawiła na miłość i wyszła za mąż za księcia Monako. Historia Grace Kelly fascynuje, a jednocześnie budzi smutek, bowiem życie gwiazdy niespodziewanie zakończył wypadek samochodowy. W Dzień Dobry TVN wspomnieniami o uznanej artystce podzielił się jej przyjaciel i biograf, Jean des Cars.

Grace Kelly - ceniona aktorka i oddana żona

Grace Kelly urodziła się w 1929 roku w Filadelfii. Już jako mała dziewczynka marzyła o aktorstwie, jednak sprzeciwiali się temu jej rodzice. Ostatecznie postawiła jednak na swoim i zagrała z Garry'm Cooperem w filmie "Samo południe". Obraz miał swoją premierę w 1951 roku i stanowił wstęp do kolejnych osiągnięć artystki. Za rolę w "Dziewczynie prowincji" ulubienica widzów została uhonorowana statuetką Oscara. Okrzyknięto ją także muzą Alfreda Hitchcocka, który regularnie obsadzał ją w wyreżyserowanych przez siebie produkcjach. Obiecująca kariera okazała się jednak niczym w obliczu miłości. Niekwestionowana gwiazda Hollywood zrezygnowała z pracy przed kamerą, by wieść spokojne i szczęśliwe życie u boku księcia Monako.

- Zakochali się w sobie na zabój. Przez całą zimę pisali do siebie listy i ich uczucie dojrzewało. Gdy książę powiedział na dworze, że zamierza poślubić aktorkę, ludzie byli wściekli. Jak się okazało, że chodzi o Grace Kelly, wszyscy natychmiast zmienili zdanie - wyjawił autor książki "Niezapomniana Grace, Księżna Monako", Jean des Cars.

Wyjątkowe życie i niespodziewana śmierć Grace Kelly

Ślub z księciem Monako zapoczątkował nowy rozdział w życiu Grace Kelly. Artystka angażowała się działalność charytatywną i nade wszystko starała się dbać o rodzinę. W tym miejscu warto podkreślić, że doczekała się trójki dzieci.

- Podeszła do nowej roli bardzo poważnie. Nauczyła się historii księstwa. Natychmiast podbiła serca Monakijczyków. Tylko Hitchcock był niezadowolony, bo chciał namówić ją na nową rolę, ale ona stanowczo odmówiła. Jej nowy kontrakt nosił tytuł "Grace, księżna Monako" - stwierdził Jean des Cars.

Bajkowe życie Grace Kelly niespodziewanie zakończył wypadek samochodowy, który miał miejsce 13 września 1982 roku. Gwiazda z urazem mózgu trafiła do szpitala i następnego dnia zmarła, pozostawiając po sobie pustkę w sercach najbliższych, ale i milionów fanów z całego świata.

- Nikt nigdy nie zastąpi Grace. Była wyjątkowa, doskonała w każdej roli (...). Piękna, dobrze wychowana, wyważona i czarująca. Gdy wchodziła do pokoju, zatrzymywał się świat (...). Dawała dużo od siebie, nie chciała nikomu imponować - podsumował przyjaciel, a zarazem biograf artystki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Anna Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Silver Screen Collection/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości