Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska debiutuje w roli współproducentki filmu. "Zołza" trafiła do kin

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Małgorzata Kożuchowska w nowej roli
Małgorzata Kożuchowska w nowej roliDzień Dobry TVN
wideo 2/12

"Zołza", film inspirowany życiem i zawodowymi doświadczeniami Ilony Łepkowskiej, 16 września pojawił się na ekranach kin. To adaptacja powieści "Idealna rodzina" autorstwa popularnej scenarzystki. W głównej roli możemy zobaczyć Małgorzatę Kożuchowską, która po raz pierwszy jest również współproducentką filmu. W Dzień Dobry TVN aktorka podzieliła się swoimi wrażeniami z pracy na planie.

Małgorzata Kożuchowska współproducentką filmu "Zołza"

Małgorzata Kożuchowska do tej pory realizowała się głównie w aktorstwie. Nigdy wcześniej nie miała bliższej styczności z procesem produkcyjnym filmów, w których grała, nad czym dość mocno ubolewała.

- Myślałam już o tym wcześniej, że jeżeli zdarzy się taki materiał, w którym mogłabym taką funkcję też przejąć na siebie, to bardzo chętnie, ponieważ czasami miałam takie wrażenie, że jako aktorka kończę swoją pracę z momentem zejścia z planu zdjęciowego i już potem nie mam wpływu na to, co się dzieje z tym materiałem, a różnie to bywało - tłumaczy w Dzień Dobry TVN.

Gwiazda skorzystała więc z okazji i przyjęła propozycję współprodukowania filmu, którego fabuła oparta jest na życiorysie Ilony Łepkowskiej. Aktorka nie tylko odegrała pierwszoplanową rolę, lecz także brała udział w przygotowaniach do zdjęć - wybieraniu obsady, obiektów, kostiumów czy poszukiwaniu pieniędzy, które umożliwią realizację "Zołzy".

- Po zakończeniu zdjęć to jest cały proces postprodukcji, czyli montaż, udźwiękowienie, obraz. (...) Byłam w grupie producentów, ponieważ była nas piątka. Braliśmy udział w dyskusjach, razem podejmowaliśmy wybory - opowiada nasza gościni.

Jak zaznacza Małgorzata Kożuchowska, choć "Zołza" zaliczana jest do komediowej kategorii filmów, widzowie będą mieli sposobność, żeby doznać podczas seansu także wielu wzruszeń.

Małgorzata Kożuchowska zaprasza na premierę do Teatru Narodowego

Wielkie i srebrne ekrany to nie jest jedyne miejsce, w którym możemy ujrzeć Małgorzatę Kożuchowską. Aktorka spełnia się również w spektaklach i występach na scenie. Od 2005 roku współpracuje z Teatrem Narodowym. - To jest szmat czasu. Zrobiłam tam mnóstwo rzeczy, kocham to miejsce - podkreśla gwiazda.

Przed artystką kolejne ważne wydarzenie zawodowe. Już 8 października odbędzie się premiera "Dekalogu". Kultowy film został przełożony na deski teatru. - Gram tam dwie role. To, co grała Grażyna Szapołowska i co grała Maria Pakulnis. Ale będzie to zupełnie coś innego, choć temat i historie takie same - zapowiada Małgorzata Kożuchowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości