Gwiazdy

Czym zaskoczy widzów najnowsze dzieło Tomasza Wasilewskiego? "To jest film o wielu rzeczach"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
„Głupcy” już w kinach!
„Głupcy” już w kinach! Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Reżyser "Zjednoczonych stanów miłości" po raz kolejny udowodnił, że umiejętność pochylania się nad niełatwymi tematami może stanowić przepustkę do wielkiego sukcesu w świecie filmu. W drugim tygodniu sierpnia na ekranach polskich kin zagościło najnowsze dzieło uznanego artysty. W Dzień Dobry Wakacje o kontrowersyjnej tematyce i ważnym przesłaniu obrazu "Głupcy" opowiedzieli Ewa Puszczyńska oraz Tomasz Wasilewski.

"Głupcy" - nowy film Tomasza Wasilewskiego

Miłośnicy twórczości Tomasza Wasilewskiego z niecierpliwością oczekiwali na premierę filmu "Głupcy". Produkcja trafiła na ekrany polskich kin 12 sierpnia br. i natychmiast spotkała się z uznaniem widzów. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to jedno z najbardziej poruszających dzieł w dorobku uznanego reżysera.

- To jest film o wielu rzeczach. To jest film o samotności, o wykluczeniu, o miłości macierzyńskiej (...). O odchodzeniu, o śmierci i o tym, że to nieprawda, że możemy sobie tak żyć totalnie wykluczeni z norm społecznych. Kultura, w której żyjemy, z jednej strony nas ogranicza, a z drugiej strony jesteśmy jej częścią i życie poza nią jest smutne, samotne, złe - oceniła producentka obrazu, Ewa Puszczyńska.

"Głupcy" - o czym jest film?

Nowy film Tomasza Wasilewskiego zmusza widza do refleksji nad trudnym obliczem miłości. To opowieść o kazirodczym związku matki i syna, ale i o poszukiwaniu szczęścia na przekór rzeczywistości. Zderzenie ze światem głównych bohaterów może stać się źródłem wielu pytań, na które niełatwo jest udzielić odpowiedzi.

- Kazirodztwo jest chyba największym tabu, jakie możemy sobie wyobrazić. Myślę, że w ogóle nie mamy narzędzi, żeby o tym rozmawiać, ale co jest ważne w przypadku naszego filmu - jest to związek pozbawiony przemocy, jest to związek dojrzałych ludzi (...). Oni nie są głupi, ale byli dla mnie głupcami, ponieważ wierzyli, że miłość może pokonać wszystko - podsumował reżyser.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości