Gwiazdy

Twórczyni serialu "Kontrola" trafiła na prestiżową listę "Variety". "Jestem super wdzięczna Warner Bros"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl
Natasza Parzymies

Natasza Parzymies - autorka międzynarodowego hitu "Kontrola" - została wyróżniona przez tygodnik "Variety". Na liście obok polskiej reżyserki znalazły się m.in. aktorka Olivia DeJonge, która zagrała w filmie "Elvis" oraz aktywistka Lily D. Moore. Oficjalne przedstawienie laureatów odbyło się podczas uroczystej gali w Los Angeles.

Natasza Parzymies na prestiżowej liście "Variety"

Jak informuje tvn24.pl, Natasza Parzymies znalazła się na tegorocznej liście "Variety Young Hollywood Up Next Impact List". Jest jedyną Polką, która trafiła do grona 50 wyróżnionych artystów. Młodziutka absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej została dostrzeżona dzięki serialowi "Kontrola", który stał się międzynarodowym hitem.

Przypomnijmy, że tygodnik "Variety" raz na 12 miesięcy docenia młodych twórców związanych ze światem kultury i rozrywki, którzy osiągnęli spektakularny sukces w swojej dziedzinie, a ich dokonania zostały zauważane w wielu krajach.

Zobacz wideo: Seriale

Seriale

Serial z genialnym introwertykiem w roli głównej
Serial z genialnym introwertykiem w roli głównejDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Oficjalne przedstawienie wszystkich wyróżnionych odbyło się w czwartek, 11 sierpnia br. podczas uroczystej gali "Variety Young Hollywood Up Next Impact List" w Los Angeles. W wyjątkowym wydarzeniu wzięła udział Kasia Kieli, president and managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN, która jako jedna z pierwszych miała szansę pogratulować młodej reżyserce sukcesu.

W tym miejscu warto podkreślić, że obok polskiej reżyserki na liście znaleźli się m.in. aktorka Olivia DeJonge, aktorka i aktywistka Lily D. Moore oraz model Evan Mock.

Więcej na temat zestawień i rankingów "Variety" przeczytasz na stronie TVN24.

Serial "Kontrola" odniósł wielki sukces

Produkcja autorstwa Nataszy Parzymies powstała jako etiuda szkolna. - Miałam zaliczenie na studiach. Musiałam zrobić etiudę o miłości. Zrobiłam historię dwóch dziewczyn Majki i Natalii. Potem powstał z niej serial internetowy, który się bardzo dobrze obejrzał. Kolejne trzy sezony powstały już dla Playera - tłumaczyła reżyserka i scenarzystka w Dzień Dobry TVN.

Opowieść o uniwersalnej miłości cieszy się ogromną popularnością. Serial składający się z czterech sezonów trafia prosto w serca młodego pokolenia na całym świecie. Pierwszy z nich ma ponad 60 milionów odsłon!

Produkcja była wyświetlana zarówno na polskich, jak i zagranicznych festiwalach filmowych. Została zaprezentowana, chociażby podczas 15. Mastercard OFF Camera w Krakowie, a także zakwalifikowała się do 17. edycji konkursu Big Apple Film Festival w USA, gdzie zdobyła nagrodę w kategorii "Best student film".

- Jestem super wdzięczna Warner Bros. Discovery za to, że rozpędzili moją karierę. Tworząc "Kontrolę", wiedziałam, że będzie to pierwszy serial internetowy, w którym wątek miłości pary tej samej płci jest na pierwszym planie. Nie spodziewałam się jednak, że będzie on aż tak przełomowy. Po prostu zrobiłam coś, co sama chciałabym zobaczyć, a czego nie mogłam obejrzeć w polskiej telewizji - przyznała Natasza Parzymies w wywiadzie dla magazynu "Variety".

"Kontrola" - gdzie oglądać?

Serial dostępny jest w serwisie VOD player.pl

Zobacz wideo: "Kontrola" sezon 3.

Kontrola sezon 3 (Adrianna Chlebicka)
Kontrola sezon 3 (Adrianna Chlebicka) Kontrola sezon 3

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości