Gwiazdy

Iga Świątek o presji, hejcie i zarobkach. 80 procent nieprzyjemnych komentarzy dotyczy jednego tematu

Gwiazdy

Iga Świątek to młoda tenisistka, która przeszła do historii jako pierwsza Polka z tytułem liderki światowego rankingu. Liczne sukcesy, to sprawa nie tylko talentu, ale także regularnych treningów i ogromnej determinacji. O tym jak sportsmenka radzi sobie z presją i hejtem oraz jakie plany ma na kolejne turnieje, opowiedziała podczas rozmowy z dziennikarką TVN24.

Iga Świątek – pomoc Ukrainie

Gdy 24 lutego cały świat mówił o inwazji Rosji na Ukrainę, ona skupiona była na turnieju. Dopiero po jego zakończeniu dotarło do niej, co się stało. - Wychowałam się w świecie, w którym wojna tak blisko nas, to coś bardzo abstrakcyjnego. Potrzebowałam chwili, żeby zrozumieć, jakie to może mieć skutki – mówiła Iga Świątek.

Iga Świątek

Pierwsza rakieta świata
Pierwsza rakieta świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Po powrocie do Polski tenisistka nie chciała być bierna wobec tego, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów. Tak powstał pomysł na wydarzenie charytatywne, którego celem było zebranie środków finansowych na konkretną pomoc. Jak wyglądały pokazowe mecze "Świątek i przyjaciele", jak przebiegła licytacja i ile pieniędzy udało się zebrać dla potrzebujących? O tym Iga opowiedziała w wywiadzie udzielonym dla TVN24.

Iga Świątek – o hejcie, przedsiębiorczości i głosie w debacie publicznej

Iga Świątek w rozmowie z Justyną Suchecką nawiązała także do wszechobecnego hejtu, do komentarzy dotyczących jej zarobków, a także do debat publicznych, w których nie zawsze ma ochotę zabierać głos.

Wiem, że hejt niestety będzie obecny, chociażby dlatego, że tenis wiąże się z dużymi pieniędzmi. A zakłady bukmacherskie nie pomagają w tym wszystkim.

Co to znaczy? Ludzie czują, że musisz wygrać dla nich jakieś pieniądze? - zapytała dziennikarka. - Tak, na tym opiera się, tak myślę, 80 procent hejtu, jaki dostajemy - wytłumaczyła Iga.

Na koniec tenisistka podsumowała swoje cele na kolejne turnieje i zdradziła, czego do tej pory zdążyła się nauczyć. - Jestem bardziej świadoma i mniej energii poświęcam na przeżywanie porażek, co oczywiście nie oznacza, że ich nie analizuję. To bardzo ważne - dodała.

Całą rozmowę znajdziesz na stronie tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Olszanka/East News

Pozostałe wiadomości