Gwiazdy

Film "Johnny" o księdzu Kaczkowskim wchodzi do kin. "Opowiedziany z absolutnie niezwykłej perspektywy"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Film „Johnny” o ks. Kaczkowskim wchodzi do kin
Film „Johnny” o ks. Kaczkowskim wchodzi do kinDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Długo wyczekiwany film pt. "Johnny" Daniela Jaroszka trafi na ekrany kin w piątek, 23 września. Czego możemy spodziewać się po tej produkcji? Jak do roli przygotowywał się Piotr Trojan, który gra Patryka Galewskiego? Na te pytania reżyser i aktor odpowiadali w rozmowie z Mateuszem Hładkim, dziennikarzem Dzień Dobry TVN.

Film "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim - opinia reżysera

Film "Johnny" oparty jest na prawdziwej historii niezwykłej przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego, który nie miał łatwego startu w życiu. 

- Opowiada o ostatnich sześciu miesiącach życia ks. Jana Kaczkowskiego. Dlaczego według mnie ten film jest ciekawy? Bo jest opowiedziany z absolutnie niezwykłej perspektywy. Nie z perspektywy księdza, tylko Patryka Galewskiego, chłopaka z rodziny patologicznej, który został wyprowadzony na prostą dzięki księdzu, więc to spojrzenie bardzo prostolinijne nadaje uniwersalnego języka całej narracji - tłumaczył reżyser Daniel Jaroszek w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

"Johnny". Piotr Trojan z nagrodą za najlepszą rolę męską

"Johnny" zdobył serca widzów podczas 47. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, a Piotr Trojan, filmowy Patryk Galewski, otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską. 

- Nie widziałem nigdy takiego filmu, żeby tak na mnie zadziałał. Kiedy idę na filmy ze swoim udziałem, to są to filmy, które oglądam bardziej analitycznie. Tutaj prosiłem o chusteczkę. [...] Dla mnie to jest coś takiego, o czym mówimy w podtytule: "Zamiast ciągle na coś czekać, zacznij żyć", ale też to, o czym wspominamy, że każdy z nas zasługuje nie tylko na drugą, trzecią, ale na setną szansę, bo w każdym z nas jest dobro - przyznał Piotr Trojan Dzień Dobry TVN.

Aktor, przygotowując się do roli, pracował w hospicjum.

- To był chyba jeden z trudniejszych momentów. W pierwszym dniu po dwóch godzinach uciekłem. Po dwóch dniach zadzwoniłem do pani, która się mną opiekowała, że spróbuję jeszcze raz. Założyłem niebieską koszulkę z napisem wolontariusz. Wróciłem i w pewnym momencie nie powiedziałbym, że jest łatwiej, ale człowiek daje radę i nagle widzi, że tam w tym hospicjum jest tak naprawdę bardzo dużo życia i humoru - podkreślił odtwórca.

W ks. Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

A co na temat filmu sądzi Patryk Galewski, kucharz i przyjaciel ks. Jana Kaczkowskiego? Zobacz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości