Alicja Wieniawa-Narkiewicz zagrała w filmie "Apokawixa": "Kończyliśmy plany bardzo późno w nocy"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Kinga Burzyńska
Trwa festiwal filmowy w Gdyni
Trwa festiwal filmowy w Gdyni Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

"Apokawixa" to pierwszy polski film o zombie w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Produkcja powalczy o Wielką Nagrodę FPFF "Złote Lwy". W Dzień Dobry TVN o kulisach jej powstania opowiedzieli Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Waleria Gorobets i Mikołaj Kubacki.

"Apokawixa". Mikołaj Kubacki o castingu

Film "Apokawixa" jest ekologiczno-apokaliptyczną opowieścią o dojrzewaniu. Zagrali w nim młodzi i utalentowani aktorzy m.in. Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Waleria Gorobets i Mikołaj Kubacki, który opowiedział o castingu.

- Trwał dość długo, ale w tym ostatnim momencie przyjechałem na zdjęcia próbne z reżyserem. Przeżywałem to bardzo, ale Xawery wziął mnie na bok, na słówko, żebym się uspokoił. Powiedział dwa słowa, które były kluczowe dla mnie. Uniosły mnie. Dzięki temu wszedłem na scenę, zdjąłem buty i zagrałem scenę z Walerią - mówił aktor w rozmowie z Kingą Burzyńską, reporterką Dzień Dobry TVN.

Jak dodał, nie realizował uwag reżysera. - Po prostu szedłem po swoje. Nie odpuszczałem i później wracając pociągiem dostałem wiadomość, że chcieliby mnie zaprosić do tego filmu - podkreślił.

"Apokawixa" oczami aktorów

Młodzi aktorzy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami.

- Szkoła przygotowuje nas do tego, że będą się działy różne rzeczy, ale nie do tego, że są zdjęcia w nocy, kręcone w siedmiu stopniach. Film dzieje się w maju, ale my, kręciliśmy to wrzesień-październik. Jak wskakiwaliśmy do basenu, to woda była lodowata. Na zewnątrz było lodowato. Trzeba było zrobić kilka dubli i cudowne było to, że ten skok do wody był kaskadersko kręcony. Spuszczali nas z 10 metrów na linach, na których byliśmy podczepieni - przyznała podekscytowana Waleria Gorobets.

Z kolei Alicja Wieniawa-Narkiewicz musiała uzbroić się w cierpliwość podczas robienia charakteryzacji. - Najdłużej siedziałam w make-upie. To była charakteryzacja całego ciała - od olbrzymich soczewek wielkości oliwek, które musiałam wkładać pod powiekę, do lakieru na zęby, który strasznie piekł. Chlorella, taki wielki glut, który wypływał mi z buzi, mnóstwo żył, ugryzienie. Kończyliśmy plany bardzo późno w nocy. Jechałam rano do szkoły, żeby zdążyć na lekcje i nie byłam w stanie się domyć - wspominała z uśmiechem Alicja Wieniawa-Narkiewicz

Film wejdzie do kin już 7 października 2022 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości