Gwiazdy

Czołowa przedstawicielka classical cross over na scenie Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Izabela Kopeć w piosence „Maria de Buenos Aires”

W poniedziałek 19 września w Teatrze Polskim odbędzie się niezwykły koncert "Piazzolla. Show Me Your Tango". Na scenie zobaczymy m.in. Izabelę Kopeć w towarzystwie Okriestry Aukso i kwintetu klasycznego. Czego możemy się spodziewać? Małą próbkę wokalistka zaprezentowała na naszej scenie. 

Izabela Kopeć - koncerty

Izabela Kopeć to wokalistka, mezzosopran, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jak się okazuje, artystka wykształcenie zdobywała nie tylko w dziedzinie wokalistyki, ale także gry aktorskiej i ruchu scenicznego. Obecnie eksperymentuje z różnymi stylami i gatunkami muzyki, dźwiękiem i artystyczną formą. W Polsce jest czołową przedstawicielką stylu muzycznego zwanego classical cross over. Polega on na łączeniu głosu operowego z różnymi gatunkami muzycznymi.

Już 19 września Izabelę będzie można usłyszeć na koncercie "Piazzolla. Show Me Your Tango". To ponad godzinna "uczta" tanga nuevo, niezwykłego przeżywania i doznawania emocji takich jak: miłość, zazdrość, nostalgia, melancholia, smutek, tęsknota i śmierć. Koncert przygotowany jest z okazji 30. rocznicy śmierci Astora Piazzoli (kompozytor tanga argentyńskiego) oraz 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Argentyną .Autorką projektu jest solistka koncertu – mezzosopranistka Izabela Kopeć.

Izabela Kopeć na scenie Dzień Dobry TVN

Na scenie DDTVN Izabela Kopeć wykonała utwór "Maria De Buenos Aires", który jest fragmentem widowiska "Piazzolla. Show Me Your Tango".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Pozostałe wiadomości