Serial "Skazana" wciąga widzów do mrocznego świata kobiecych zakładów karnych

Autor:
Justyna
Piąsta

Serial "Skazana" okazał się niekwestionowanym hitem na Playerze, a następnie pojawił się na antenie TVN. Widzowie wciągnęli się w pełną tajemnic historię przedstawioną za murami więzienia dla kobiet. Agata Kulesza, Aleksandra Adamska czy Marta Malikowska pokazały w tej produkcji pełen wachlarz swoich aktorskich umiejętności.

"Skazana" - o czym jest serial?

Historia przedstawiona w serialu kręci się wokół surowej prokurator Alicji Mazur, w którą wciela się Agata Kulesza. Podczas jej wesela z Pawłem Witkowkim (Michał Czarnecki) dochodzi do zabójstwa. Alicja jako pierwsza znajduje zamordowaną kelnerkę i dlatego padają na nią podejrzenia o pozbawienie życia dziewczyny. W wyniku szybkiego procesu Alicja Mazur niespodziewanie zostaje uznana za winną zarzucanego jej czynu. Sąd niesłusznie ją skazał, przez co trafiła do więzienia. Tam jest zastraszana, poniżana i szykanowana przez inne więźniarki. Kobiety dobrze ją znają, ponieważ to prokurator Alicja Mazur sprawiła, że wylądowały za kratami.

Seriale

Serial z genialnym introwertykiem w roli głównej
Serial z genialnym introwertykiem w roli głównejDzień Dobry TVN
wideo 2/12

W tym momencie serial nabiera jeszcze więcej kolorytu i na ekranie pojawia się coraz więcej postaci. Widzowie poznają Pati (Aleksandra Adamska), która odbywa karę w jednej celi z Alicją i z czasem staje się jej najbliższą przyjaciółką w więzieniu. Czarnym charakterem bez wątpienia jest Agata Strzelecka, na którą wszyscy mówią "Kosa" - brawurowo odgrywa ją Marta Malikowska.

Z każdym kolejnym odcinkiem reżyser Bartosz Konopka odkrywa przed widzami kolejne tajemnice. Czy mąż Alicji Mazur ma wobec niej dobre zamiary i jest z nią szczery? Czy Hania Mazur wierzy, że jej mama jest niewinna? Jaką prawdę odkryje adwokat Piotr Serafin, przyjaciel skazanej? Dlaczego Kosa tak bardzo pragnie zniszczyć prokurator Mazur, czy pracuje na czyjeś zlecenie? Wraz z końcem pierwszego sezonu wszystkie zagadki zostają rozwiązane.

Aktorki serialu "Skazana"

Agata Kulesza w serialu "Skazana" zachwyca. Mimo to podchodzi do sprawy z typową dla siebie skromnością i docenia aktorski kunszt koleżanek z planu.

- Jest bardzo dużo wyrazistych postaci, mówię tu o Oli Adamskiej czy Marcie Malikowskiej. Wspaniała energia naszych statystek, bo drugi, trzeci plan, pejzaż całego więzienia jest bardzo ważny - powiedziała jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN. - Prawdziwe więzienie to były tylko plenery, czyli nieczynne więzienie w Zabrzu. To jest straszne miejsce, człowiek czuje się samotny i z reguły jest tam brzydka pogoda. Nie wiem, czy tylko ja mam takie szczęście, ale zawsze jest tam zimno i szaro - dodała aktorka.

Dla Oli Adamskiej, serialowej Pati, granie z Agatą było wielkim przeżyciem. - Nie była to nawet trema, a raczej rodzaj adrenaliny, ekscytacji z możliwości spotkania się z tak wielką aktorką, jak Agata Kulesza. (...) To zestawienie z Agatką spowodowało, że to się jeszcze wybiło, że możemy współistnieć razem na jakiś dwóch zupełnie odmiennych platformach - wyznała Adamska w programie.

Jak to się stało, że Ola dostała dolę Pati w "Skazanej"? Aktorka miała nagrać dwie próbne sceny w domu, tzw. self-tape. Zaczesała włosy do tyłu na oliwkę, nałożyła lekki makijaż, którym podkreśliła cienie pod oczami i nagrała krótki, improwizowany monolog - ze zmienionym głosem i udawaną wadą wymowy. Kiedy reżyser Bartosz Konopka zobaczył nagranie, powiedział: "Mamy już Pati!".

"Skazana" - gdzie można zobaczyć serial?

Wszystkie odcinki pierwszego sezonu serialu "Skazana" można zobaczyć na platformie Player.pl. Drugi sezon produkcji pojawi się jesienią.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: TVN/Szymon Szcześniak VISUAL CRAFTERS

Pozostałe wiadomości