Gwiazdy

Joanna Jabłczyńska "Na Wspólnej" pojawiła się jako 17-latka. "Rodzice powtarzali, że to będzie 5 minut"

Gwiazdy

Autor:
Michalina
Kobla
Reporter:
Mateusz Hładki
Całe zawodowe życie w TVN
Całe zawodowe życie w TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Najlepszym dowodem na popularność serialu "Na Wspólnej" jest jego telewizyjny staż. Od 20 lat widzowie z zaciekawieniem śledzą losy mieszkańców tytułowej ulicy. Fabuła nie znudziła ani ich, ani aktorów. Joanna Jabłczyńska opowiedziała w rozmowie z Mateuszem Hładkim, jak przez ostatnie dekady rozwijała się jej kariera. Przy okazji oprowadziła reportera po planie produkcji.

20 lat "Na Wspólnej"

Rola Marty z "Na Wspólnej" miała być krótkim epizodem w życiu Joanny Jabłczyńskiej. Tymczasem aktorka ze swoją postacią związała się na 20 lat. Jak wyglądał jej pierwszy dzień na planie serialu?

- Ja go pamiętam najlepiej, bo to było dokładnie w dzień moich 17. urodzin. Także taki prezent dostałam. 9 grudnia, dokładnie 20 lat temu, spotkaliśmy się tutaj - powiedziała.

Historia granej przez Jabłczyńską postaci jest tak długa i skomplikowana, że nawet najbardziej zagorzałym fanom serialu trudno jest zapamiętać wszystkie dotychczasowe wątki z jej udziałem. Czy któryś z nich był dla aktorki szczególnym wyzwaniem? Zapytana przez Mateusza Hładkiego odpowiedziała, że trudno było jej wcielić się w postać alkoholiczki.

- Nawet poszłam do produkcji i mówię: słuchajcie, ja nie piję zupełnie, jest 99% pewnie ludzi tutaj, którzy wiedzą, jak to jest mieć alkohol w ustach - przyznała aktorka.

Joanna Jabłczyńska - kariera i wykształcenie

Gra w "Na Wspólnej" nie była jedynym zajęciem aktorki przez ostatnie 20 lat. Jabłczyńska zdążyła m.in. skończyć studia prawnicze.

- Nigdy nie miałam, aż takiej wiary w siebie, żeby wiedzieć, że będę taką super aktorką, że do końca życia będę to robić. Zawsze mi też rodzice powtarzali: to będzie 5 minut, Asia, już inne dzieci, które z tobą grały, musiały zająć się czymś innym, bo telefon przestał dzwonić - przytoczyła.

Aktorka dodała, że łączenie studiów z pracą na planie serialu wcale nie było łatwe. Zwłaszcza, że w międzyczasie realizowała się także w swojej pasji - kolarstwie. - Łatwe to nie było, ale zawsze lubiłam wyzwania - przyznała.

Jak wygląda plan "Na Wspólnej"? Sprawdźcie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości