Gwiazdy

Byli członkowie Fasolek wspominają pracę w zespole. "Czuliśmy się jak w dużej rodzinie"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Miłka Fijałkowska
Co dziś robią Fasolki?
Co dziś robią Fasolki?Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Zespół Fasolki odmienił oblicze polskiej sceny muzycznej, a wszystko to za sprawą zapadającego w pamięć repertuaru. Dziecięca grupa wokalno-taneczna powstała w latach 80. XX wieku i do dziś cieszy się uznaniem oddanej rzeszy fanów. W Dzień Dobry TVN o jej wyjątkowej działalności artystycznej opowiedzieli Monika Mrozowska, Olga Rocka i Sebastian Cybulski.

Fasolki - śpiew, taniec i cudowne wspomnienia

Zespół Fasolki powstał w 1983 roku z inicjatywy twórców popularnego programu dla dzieci. Ewa Chotomska, Andrzej Marek Grabowski i Krzysztof Marzec dołożyli wszelkich starań, by maluchy zasilające szeregi grupy miały szansę rozwijać talent wokalny i umiejętności taneczne, a jednocześnie dobrze się bawić.

- W zespole czuliśmy się ja w dużej rodzinie. Zawsze mogliśmy na sobie polegać, pomagaliśmy sobie - oceniła Olga Rocka, a jej słowa natychmiast potwierdziła Monika Mrozowska. - Trafiłam do Fasolek mniej więcej w 1986 roku. Miałam takie poczucie, świadomość tego, że to moje dzieciństwo wygląda zupełnie inaczej. Ono było kolorowe, było w nim pełno muzyki - stwierdziła aktorka.

Fasolki - na czym polega fenomen zespołu?

Zespół do dziś przykuwa uwagę osób w każdym wieku. O jego wyjątkowości świadczy chociażby bogaty repertuar. "Każdy ma jakiegoś bzika", "Mydło lubi zabawę" czy "Moja fantazja" to zaledwie część utworów, które cieszą się niegasnącą popularnością.

- Zaczęło się od małej grupy i co roku były jakieś eliminacje. To się rozrastało (...). Do dzisiaj jesteśmy zżyci i jak są takie koncerty jubileuszowe co 5 lat, to ci najstarsi występują dalej z nami - zapewniła Ewa Chotomska, współzałożycielka grupy Fasolki.

Zespół Fasolki - szkoła życia i muzyki. Zobacz wideo:

Zespół Fasolki - szkoła życia i muzyki
Zespół Fasolki - szkoła życia i muzyki Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Miłka Fijałkowska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości