Gwiazdy

Eurowizja 2021. Wiemy, kiedy odbędzie się konkurs

Gwiazdy

Frans Sellies/Gety Images

Europejska Unia Nadawców (EBU) ogłosiła daty Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników wydarzenia. Tegoroczna edycja została bowiem odwołana przez panująca pandemię koronawirusa.

Kiedy i odbędzie się Eurowizja 2021?

Na tę informację czekało wielu fanów Eurowizji. Europejska Unia Nadawców (EBU) podała daty przyszłorocznej edycji tego ogromnego wydarzenia. Na 18 i 20 maja zostały zaplanowane półfinały. 22 maja 2021 r. zakwalifikowani uczestnicy zawalczą w finale konkursu.

Na chwilę obecną nie poznaliśmy prowadzących wydarzenie oraz motywu przewodniego. Informacje te zostaną podane w późniejszym czasie. Bilety zakupione na Eurowizję 2020 zachowują ważność na przyszłoroczny konkurs.

Gdzie odbędzie Eurowizja 2021?

Eurowizja 2021 będzie miała miejsce w Rotterdamie, w Ahoy Arenie. To właśnie tam miała odbyć się tegoroczna edycja konkursu, jednak plany pokrzyżowała panująca pandemia koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa wydarzenie zostało odwołane, a zamiast tego zorganizowano koncert „Światło dla Europy”. Podczas niego widzowie mogli obejrzeć występy znanych eurowizyjnych gwiazd, w tym m.in. Månsa Zelmerlöwa (zwycięzca Eurowizji 2015), Netty (zwyciężczyni Eurowizji 2018) czy Duncanca Laurence’a. Dzięki jego wygranej w Tel Awiwie (2019) konkurs może odbyć się w Holandii.

Eurowizja 2021 – kto wystąpi?

Piosenki, które miały wybrzmieć podczas Eurowizji 2020, nie mogą startować w przyszłorocznej edycji konkursu. Poszczególne państwa na nowo wybiorą swoich reprezentantów i utwory, z którymi zawalczą o grand prix. Część nadawców zdecydowała jednak, że artyści, którzy mieli zaśpiewać w maju tego roku dostaną kolejną szansę i pojawią się w barwach swojego kraju na Eurowizji 2021. Jak przypomina strona eurowizja.org, będą to m.in. Vincent Bueno z Austrii, Hooverphonic z Belgii, Jeangu Macrooy z Holandii czy Destiny z Malty.

Zobacz też:

Strzegąca prywatności Aleksandra Szwed pokazała się z ukochanym. Fani: „Jak romantycznie”

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska-Pela? Zobacz piękne wnętrza nowego domu gwiazdy

Tomasz Stockinger po operacji serca. „Kiedy patrzy się śmierci głęboko w oczy, trzeba to zaakceptować”

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości