Gwiazdy

9-latek napisał list do Roberta Lewandowskiego. Nie spodziewał się, jaki ta historia będzie miała finał

Gwiazdy

Robert Lewandowski

Choć Robert Lewandowski ma miliony fanów na całym świecie, nie mógł przejść obojętnie wobec listu od 9-latka z Polski. Kuba napisał do sportowca wzruszające słowa, wyznał, że jest z niego niezwykle dumny. Piłkarz odpowiedział mu pięknymi słowami.

Wzruszający list do Roberta Lewandowskiego

Euro 2020 cały czas trwa, jednak - ku rozczarowaniu wielu kibiców - rywalizacja dla polskiej drużyny już się zakończyła. Nasi reprezentanci odpadli po trzech meczach fazy grupowej, przegrywając ze Szwecją i Słowacją oraz remisując z Hiszpanią. Mimo niepowodzenia, Robert Lewandowski otrzymał słowa wsparcia od jednego ze swoich fanów. 9-letni Kuba napisał do niego wzruszający list, który w mediach społecznościowych zamieściła jego mama.

- Jestem Twoim wielkim fanem. Trzymałem za Ciebie kciuki na Euro 2020, nie zawiodłeś mnie, cieszę się, że walczyłeś do końca. Nie przejmuj się ludźmi, którzy źle mówią o Tobie i reszcie drużyny. Prawdziwy kibic nigdy w Ciebie nie zwątpi i w naszą reprezentację. Nie mogłem wysłać do Ciebie tego listu, bo nie znam adresu, ale poproszę mamę, żeby ten list zamieściła na Facebooku, może do Ciebie dotrze. Szkoda, że nie mogę grać w piłkę w drużynie, bo mi lekarz zabronił z powodu chorego serduszka i czasem się męczę - napisał chłopiec.

Robert Lewandowski odpowiedział Kubie

Treść listu dotarła do Anny Lewandowskiej, która następnie zamieściła go na swoim Instastory. Była wyraźnie poruszona, co obrazowały, zamieszczone przez nią emotikony. Równocześnie na profilu "Łączy nas piłka" opublikowano zdjęcie chłopca, który otrzymał upominki - fotografię Lewandowskiego oraz piłkę z autografem. Kuba doczekał się także odpowiedzi od najlepszego piłkarza świata.

- Kuba, Twój list do mnie dotarł i sprawił mi dużo radości. Bardzo Ci za niego dziękuję. Jesteś najlepszym kibicem, jakiego mógłbym sobie wymarzyć ?? Ty też nigdy się nie poddawaj i zawsze walcz o swoje marzenia! Mocno Cię pozdrawiam - napisał Robert Lewandowski na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Sieć obiegł również filmik, na którym widać, jak zaskoczony 9-latek odczytuje odpowiedź od ulubionego piłkarza. Cała akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem w sieci. W komentarzach pod postami czytamy: "Chłopczyk z wielkim serduszkiem! Łezka w oku się kręci, jak się czyta takie piękne listy", "To jest najsłodsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczyłem", czy "Bo kibicem się jest, a nie bywa. List łapiący za serce". Na wpis zareagował także bramkarz FC Augsburg, Rafał Gikiewicz. Dodał: "Wyślijcie mi adres młodego. Dostanie komplet FCA, bo reprezentacyjnego nie mam, ale radość będzie wielka".

"Gigant, który urodził się w niewłaściwym kraju". Były selekcjoner Francji żałuje, że nie zobaczy już na Euro Roberta Lewandowskiego. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości