Gwiazdy

Dorota Szelągowska doświadczyła w życiu biedy. Wspomnienie z dzieciństwa chwyta za serce

Gwiazdy

Dorota Szelągowska jest dzisiaj jedną z największych gwiazd TVN. Dziennikarka pamięta jednak czasy, kiedy nie zawsze było kolorowo. Jej dzieciństwo dalekie było od przepychu. W jednym z ostatnich wywiadów Dorota Szelągowska wprost powiedziała o biedzie, jaka panowała w kuchni jej babci.

Dorota Szelągowska o roli babci w jej życiu

Dorota Szelągowska jest ulubienicą widzów. Przez lata przeprowadzania "totalnych" remontów Polaków zyskała rzeszę fanów. Empatii i pogody ducha została nauczona w rodzinnym domu. A wszystko to zasługa jej mamy i babci. Druga z pań nauczyła przyszłą dziennikarkę przede wszystkim szacunku do pieniądza.

- Jedną z najważniejszych kobiet, które mnie ukształtowały, to moja babcia Lidka. Była niezwykle inteligentna, oczytana i kreatywna. To ona nauczyła mnie, że można wieść wspaniałe życie bez ogromu pieniędzy - mówiła Dorota Szelągowska w wywiadzie dla "Faktu".

Dorota Szelągowska o problemach finansowych

Dziennikarka zdobyła się na wyjątkowe wyznanie. W rozmowie z "Faktem" opowiedziała o problemach finansowych, które dotknęły jej rodzinę, gdy Dorota była dzieckiem. Tym samym wspomniała, jakie potrawy przyrządzała jej babcia.

- Dopiero jako dorosła osoba zdałam sobie sprawę, że kuchnia babci była... biedna. Moim największym skarbem są przepisy, które mi podarowała. A trochę ich było, bo babcia miała swoją rubrykę w "Poradniku Domowym" i uczyła Polki, jak gotować. Jako mała dziewczynka nie wiedziałam nawet, że istnieje coś takiego, jak gołąbki z mięsem. Były z ryżem i grzybami, bo mięso było drogie. To właśnie ona nauczyła mnie też tkać, malować, robić na drutach - mówiła gwiazda.

Dorota Szelągowska - kim jest?

Dorota Szelągowska jest dziennikarką i projektantką wnętrz. Od 2014 roku związana ze stacją TVN Discovery, gdzie jest autorką programów o tematyce wnętrzarskiej takich jak "Totalne remonty Szelągowskiej" czy "Domowe rewolucje". Prowadzi też biuro projektowe.

Projektantka jest córką pisarki Katarzyny Grocholi. Sama natomiast jest mamą 3-letniej córeczki i 20-letniego syna .

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Sandra Hajduk

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości