Gwiazdy

Finał 10. edycji "Top Model" za nami. Wiemy, kto wygrał główną nagrodę

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Bartosz Krupa/TVNFinalistki "Top Model" 10

W środowy wieczór, 24 listopada odbył się finał 10. edycji "Top Model". W końcowym etapie zmierzyły się ze sobą Dominika Wysocka, Nicole Akonchong i Julia Sobczyńska. Już wiemy, która z nich wygrała nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 złotych, kontrakt z agencją modelek i modeli, a także sesję okładkową w magazynie "Glamour".

Finał 10. edycji "Top Model"

Za nami jubileuszowa edycja "Top Model", która zakończyła się emocjonującym finałem. W ostatecznym starciu zabrakło męskiego pierwiastka, ponieważ rywalizowały ze sobą Dominika Wysocka, Nicole Akonchong i Julia Sobczyńska. Dziewczynom towarzyszyli jednak wszyscy uczestnicy 10. edycji, którzy pojawili się na wybiegu wraz z twarzami znanymi z poprzednich serii show, czyli m.in. Karoliną Pisarek, Osi Ugonoh, Zuzą Kołodziejczyk czy Patrycją Sobolewską.

Finał rozpoczął się od prezentacji kolekcji duetu MMC, czyli Rafała Michalaka i Ilony Majer. Następnie finalistki, ubrane w projekty Gosi Baczyńskiej, opowiedziały o najważniejszych momentach w programie. Potem pokazano, jak wyglądały kulisy realizacji sesji do "Glamour" na bajkowych Malediwach. Na ekranach wyświetlono wówczas okładki magazynu, za które uczestniczki zostały ocenione przez jury. Do Joanny Krupy, Dawida Wolińskiego, Kasi Sokołowskiej oraz Marcina Tyszki w odcinku finałowym dołączyła supermodelka Monika Jagaciak. Dominika otrzymała 12 punktów, Julia - 14, natomiast Nicole maksymalną liczbę, czyli 15.

Po przerwie odbył się pokaz Mariusza Przybylskiego, który swoim występem umiliła Monika Brodka. Następnie ogłoszono, że jako pierwsza z finałem pożegnała się Julia Sobczyńska. Zaraz po tym werdykcie zaśpiewał Smolasty i odbył się kolejny pokaz. Potem pokazano ostatnią sesję zdjęciową, w której wzięły udział dwie pozostałe finalistki. Za sesję dla marki Apart dostały równą liczbę punktów. Po ponownym występie Brodki i prezentacji kolekcji Rafała Świądera ogłoszono werdykt.

Najwięcej głosów zdobyła Dominika Wysocka. Serdecznie gratulujemy!

Dziś finał „Top Model”
Dziś finał „Top Model”
Dzień Dobry TVN

Dominika Wysocka - kim jest zwyciężczyni 10. sezonu Top Model?

Dominika Wysocka ma 21 lat i pochodzi z Koszalina, ale od pewnego czasu mieszka w Warszawie. Studiuje w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Inżynieria Środowiska. Jej pasją jest moda i z zapałem śledzi najnowsze trendy. Kocha także czytać książki (szczególnie kryminały) oraz podróże. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się zdjęciami z wyjazdów. Do udziału w "Top Model" namówił ją chłopak, który jest dla niej prawdziwym wsparciem. Która rada z otrzymanych w programie była dla niej najcenniejsza?

- Słowa, które usłyszałam na bootcampie od Michała Piróga: "Model musi być jak czyste płótno". (...) Chciałabym zarabiać na życie jako modelka. Jednak największym marzeniem od zawsze było pójście w pokazie Victoria’s Secret - wyznała Dominika w wywiadzie dla "Glamour".

Według niej ikonami stylu są Delaney Childs oraz Maja Malnar. Uważa, że każdy z jurorów był wymagający, jednak to Kasia Sokołowska budziła ogromny respekt. Pragnie współpracować z domami mody Jacquemus, Celine oraz Dior.

Nicole Akonchong - kim jest finalistka 10. sezonu Top Model?

19-letnia Nicole Akonchong zachwyca swoją egzotyczną urodą. Jest pół-Polką i pół-Kamerunką, a urodziła się we Włoszech. To właśnie tam mieszka i od 15. roku życia pracuje jako modelka. Na co dzień jest jednak uczennicą i w tym roku będzie pisała maturę. Wygląd nastolatki został doceniony w jej kraju - w 2018 roku została wybrana Miss Blumare. W polskiej edycji "Top Model" zachwycała profesjonalizmem, opanowaniem i odwagą. Dlaczego zgłosiła się do programu?

- Moim marzeniem jest praca w świecie mody. Gdy mam przed sobą kamerę lub jestem na wybiegu, czuję się sobą i czuję się wolna. (...) Moim największym marzeniem jest zostać super modelką i wykorzystać to, by pomagać innym ludziom - wyznała Nicole w rozmowie z "Glamour".

Modelka uważa, że najbardziej wymagającym jurorem był Dawid Woliński, a najbardziej inspirującą ikoną stylu jest Tina Kunakey. Dodała także, że pragnie współpracować z domami mody Chanel, YSL oraz Dior.

Julia Sobczyńska - kim jest finalistka 10. sezonu Top Model?

Julia Sobczyńska ma 22 lata i pochodzi z małej miejscowości w powiecie łaskim. Wiadomo, że ukończyła liceum w Zduńskiej Woli i studiuje na Uniwersytecie Łódzkim. Jest duszą towarzystwa, a jej największe pasje to podróżowanie i akwarystyka. Na udział w programie namówiła ją jej ukochana, Judyta. Ich relacja trwa od 2019 roku i wiadomo, że jest poważna, ponieważ finalistka nosi już pierścionek zaręczynowy. Mówi, że związek ukształtował jej charakter, a partnerka daje jej poczucie bezpieczeństwa i wiarę w to, że nie ma rzeczy niemożliwych.

- Judyta od zawsze widziała we mnie potencjał i (...) rozbudziła głęboko ukryte we mnie marzenie, aby zostać modelką. Odbudowała moją pewność siebie i dała mi "kopa" do działania - wyznała Julia w rozmowie z "Glamour".

Finalistka wyznała, że najbardziej wymagającym jurorem "Top Model" była Joanna Krupa, a największą ikoną stylu jest Brigitte Bardot. Julia marzy, by zaprezentować się podczas pokazów dla Prady, natomiast inspiruje ją Zuza Kołodziejczyk.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/TVN

Pozostałe wiadomości