Dolly Parton świętuje 75. urodziny. To między innymi jej zawdzięczamy szczepionkę na COVID-19

Co nowego w świecie gwiazd?
Żywa legenda country Dolly Parton ma już 75 lat. Gwiazda ani myśli o emeryturze. Nagrywa, koncertuje oraz angażuje się w działalność charytatywną. Przy tak wielu zajęciach nie traci młodzieńczej energii.

Dolly Parton obchodzi 75 urodziny

19 stycznia 75 lat skończyła Dolly Parton - niezaprzeczalna ikona muzyki country i jedna z najbarwniejszych postaci światowego show-biznesu. W swojej długiej karierze Amerykanka stworzyła ponadczasowe piosenki, takie jak chociażby "Jolene" czy zaśpiewana przez Whitney Houston "I Will Always Love You". W ostatnim czasie o Dolly wiele mówi się w kontekście działalności charytatywnej.

Z okazji 75. urodzin Mateusz Hładki przypomniał wkład Dolly Parton w walkę z pandemią koronawirusa. W ubiegłym roku przekazała milion dolarów na badania nad szczepionką Moderny. Gwiazda jest również kojarzona z inną szlachetną inicjatywą.

- Od 1995 roku prowadzi fantastyczny projekt "Imagination Library". Przekazała 150 milionów dolarów na to, żeby do dzieci z biednych rodzin, dzieci wykluczonych społecznie na całym świecie trafiały książki - tłumaczy Mateusz Hładki.

Dolly Parton - życie prywatne

Dolly Parton urodziła się w Tennessee, stanie uważanym za kolebkę country. Można więc powiedzieć, że muzyka była jej pisana od samego początku. Mając 20 lat gwiazda wyszła za Carla Thomasa Deana. Para jest jednym z najbardziej skrytych małżeństw w show-biznesie. Bardzo rzadko wybierają się razem na branżowe bankiety. W jednym z wywiadów Dolly zdradziła nawet, że mąż widział jej występ na żywo tylko raz w życiu.

Wokalistka cierpiała na endometriozę, przez co nie udało jej się zajść w ciążę. Ma jednak córkę chrzestną - Miley Cyrus, z którą występowała razem w serialu "Hannah Montana". Panie kilkukrotnie zaśpiewały też w duecie.

Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga słusznie zauważyły, że po Dolly Parton nie widać upływu czasu. Gwiazda cały czas zachwyca nie tylko urodą, ale też młodzieńczym głosem. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć jubilatce wszystkiego najlepszego!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

podziel się:

Pozostałe wiadomości