Gwiazdy

Carlos Santana o swojej nowej płycie: "Muszę mieć soczyste dźwięki"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Anna Senkara
Carlos Santana wraca z nowym albumem

W sklepach pojawiła się najnowsza płyta Carlosa Santany. Artysta stworzył ją przy współpracy z innymi, wybitnymi muzykami, dlatego wyjątkowy album ma szansę spotkać się z uznaniem nawet najbardziej wymagających słuchaczy. W Dzień Dobry TVN Anna Senkara zapytała sławnego gitarzystę o kulisy pracy nad "Blessings and Miracles".

Nowa płyta Carlosa Santany

Carlos Santana nie bez powodu uznawany jest za światową ikonę muzyki. To wielokrotny zdobywca Nagrody Grammy, a także gitarzysta Rock & Roll Hall of Fame, czyli amerykańskiego muzeum honorującego artystów zasłużonych dla rozwoju rocka. Najnowszy album legendarnego wykonawcy, zatytułowany "Blessings and Miracles", jest nie lada gratką dla fanów tego gatunku.

Płyta ukazała się 15 października 2021 r. O jej wyjątkowości świadczą między innymi gościnne występy światowej sławy artystów, takich jak: Chris Stapleton, G-Eazy, Diane Warren, Steve Winwood, Chick Corea, Rick Rubin, Corey Glover, Kirk Hammett, Ally Brooke, American Authors czy Narada Michael Walden.

Carlos Santana o muzyce i kobietach

Nowy album Carlosa Santany pełen jest porywających utworów, jednak szczególne znaczenie ma dla artysty piosenka, którą zadedykował swojej żonie Cindy. W rozmowie z Anną Senkarą muzyk zapewnił, że melodia potrafi wyrazić więcej, niż słowa wypowiadane w jakimkolwiek języku.

Kiedy kobieta słyszy muzykę, w pewien określony sposób zapomina o niepewności. Przypomina sobie, że powinna być jak kwiat, rozkwitać

- ocenił artysta. Dodał też, że to właśnie dzięki kobietom nauczył się odczytywać mowę ciała.

Niekwestionowany talent Carlosa Santany przyniósł mu międzynarodową sławę. Muzyk jak dotąd nie podjął jednak decyzji o tym, by stanąć przed mikrofonem i zaśpiewać. Wokaliści w jego zespole regularnie się zmieniają, jednak on sam woli pozostać przy mistrzowskiej grze na gitarze.

- Do gry na gitarze potrzebny jest "nawilżacz". W innym wypadku brzmienie jest zbyt suche, a ja muszę mieć soczyste dźwięki - zdradził doświadczony muzyk i zapewnił, że jego niezawodnym sposobem na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów jest oblizywanie palców.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości