rock

  Z czego zasłynął muzyk?

  Wokalista Glenn Hughes i gitarzysta Dough Aldrich opowiedzieli o prawdziwej miłości do rocka.

  Toto to legendarny zespół rockowy. Powstał w 1977 roku w Kalifornii, a swoje największe sukcesy odnosił w latach 80. Jego członkowie zasłynęli takimi hitami, jak "Hold the line", "Rosanna" czy "Africa". Grupa przetrwał wiele zmian, a już w lipcu pojawi się w Polsce.

  Zespół B.L.U.E. wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN z piosenką "Zawróć". Formację założył wokalista Szymon Ciszek, a dzisiaj składa się ona z czterech osób. Utwór, który wykonała grupa, ma być sposobem na uwolnienie emocji.

  Måneskin musiał przełożyć styczniową trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Zespół podał nowe daty swoich występów. Na kiedy przełożono trasę koncertową "The Loud Kids"? Kiedy będzie można zobaczyć zespół na żywo w Polsce?

  "Chcieliśmy charakterystycznej nazwy, ale nie mogliśmy się dogadać".

  "Musisz spodziewać się wielu ciosów. To kariera, która nie wybacza".

  Uriah Heep to brytyjski zespół założony w 1969 roku. Uznawany jest za prekursora heavy metalu, a na początku swojej działalności związany był z ruchem hippisowskim. Jedynym członkiem grupy, który występuje w nim nieprzerwanie od ponad 50 lat jest Mick Box. Sandra Hajduk-Popińska porozmawiała z nim o blaskach i cieniach pięciu dekad na scenie.

  "Imposter" to nowy album Dave'a Gahana i Soulsavers. To kompozycje wydane oryginalnie przez Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey czy Charlie Chaplina. Anna Senkara spotkała się z muzykami, którzy opowiedzieli o procesie twórczym i pracy nad płytą.

  David Coverdale to jeden z najpopularniejszych muzyków rockowych na świecie. Zanim utworzył kultową grupę Whitesnake, był członkiem Deep Purple. W rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską, dziennikarką Dzień Dobry TVN opowiedział, jak wyglądała jego droga do panteonu gwiazd rock and rolla oraz czy czuje się na 70 lat.

  Do najważniejszych gatunków muzycznych zaliczyć można m.in. rock, pop, rap, reggae, blues. Jednak nie można mówić tu o ścisłym podziale, gdyż według niektórych muzykologów granica między gatunkami a podgatunkami czy stylami jest bardzo płynna. Które gatunki muzyczne są więc najpopularniejsze?

  Måneskin to włoski zespół muzyczny, który zasłynął na Eurowizji w roku 2021. Bilety na koncerty w Polsce - w Warszawie oraz w Open'er Parku w Gdyni rozeszły się jak świeże bułeczki. Kolejna okazja na posłuchanie i zobaczenie zespołu na żywo już na najbliższym Opne'erze!

  Jego fragment zaprezentowaliśmy na antenie Dzień Dobry TVN.

  "Muszę mieć soczyste dźwięki"

  Jacek Kawalec jest nie tylko znanym aktorem, ale również utalentowanym muzykiem. W jego żyłach płynie prawdziwy rock, co udowodnił na scenie Dzień Dobry TVN. Opowiedział również, jak świętował swoje 60. urodziny i jakie ma plany na przyszłość.

  Fani grupy 21 Gram często porównują ich do zespołu Poluzjanci, w którym śpiewał Kuba Badach. Bez wątpienia młodzi artyści mają z nimi wiele wspólnego. Grają podobną muzykę, która jest połączeniem różnych gatunków - funku, rocka i soulu. W Dzień Dobry TVN wykonali singiel "Funky Riff".

  Jedna z największych gwiazd muzyki rockowej podzieliła się ze światem swoimi traumatycznymi doświadczeniami.

  Zespół Jary Oddział Zamknięty to grupa pięciu muzyków, którzy od lat z pasją tworzą muzykę w rockowym klimacie. Kultowe utwory formacji przypały do gustu kilku pokoleniom oddanych fanów i wszystko wskazuje na to, że praca nad nową płytą przyniesie artystom jeszcze większą popularność. Na czym polega ich fenomen?

  Magda Dziun od kilku lat robi karierę za oceanem i właśnie tam spotkała miłość swojego życia. Tylko nam zdradziła, jak wygląda związek kochającej muzykę modelki i światowej gwiazdy rocka.

  Pochodząca z Poznania grupa Krambabula łączy folkową tradycję z nowoczesnymi instrumentami i nowoczesnym brzmieniem. Piosenka, która zaprezentowali w Dzień Dobry TVN to solidna dawka dobrej i energetycznej muzyki sprawiającej, że nogi same rwą się do tańca.

  Zespół Perfect w poniedziałek, 24 maja, wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował fanów o zakończeniu działalności. Wiadomość fanom przekazali za pośrednictwem Facebooka. Zdradzili też, z jakiego powodu podjęli taką decyzję.

  Paweł Małaszyński spędza sobotę w studiu nagraniowym, gdzie pracuje nad kolejną płytą swojego zespołu Cochise. Panowie znają się od lat i wspólnie tworzą rockową muzykę. Jak widać, aktor ma wiele talentów.

  9 maja minie dokładnie 10 lat od premiery debiutanckiej, imiennej płyty zespołu. Na tę okoliczność Luxtorpeda przygotowała dla fanów coś wyjątkowego. Na nowej płycie znajdą się największe hity rockowego bandu, ale podane w zupełnie nowych, zaskakująco odświeżających aranżacjach. Choć zniknięcie Luxtorpedy z mediów społecznościowych mogło zmartwić fanów, band wcale nie zwalnia tempa.

  Halle Berry pokazała się fanom z zupełnie innej strony. Aktorka znana z takich produkcji jak "Czekając na wyrok", "X-Men" czy "Sylwester w Nowym Jorku" opublikowała w sieci nagranie, na którym gra na perkusji. 53-latka w rockowym wydaniu prezentuje się oszałamiająco.

  Voice of Baceprot to dziewczęcy zespół heavy-metalowy pochodzący z największego muzułmańskiego kraju świata, Indonezji. Jak jego członkiniom udaje się łączyć noszenie hidżabu z graniem mocnego rocka? Czy przyjęłyby w skład grupy chłopców?

  Marilyn Manson to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie muzyki. Wygląda na to, że teraz na jego wizerunku pojawi się kolejna rysa. Była partnerka wokalisty, aktorka Evan Rachel Wood oskarżyła go o znęcanie się nad nią. "Wyprał mi mózg i zostałam zmanipulowana do bycia posłuszną" – pisze w swoim oświadczeniu.

  Ten utwór zna każdy. "The Final Countdown" stał się hymnem rocka i otworzył zespołowi Europe drzwi do międzynarodowej kariery. Jak powstawał jeden z największych przebojów lat 80.? Co dzisiaj słychać u członków zespołu? O wszystkim opowiedział w Dzień Dobry TVN perkusista Europe Ian Haugland. W rozmowie z Sandrą Hajduk zdradził nie tylko kulisy twórczości, ale wyznał także, że marzy o urlopie w Polsce.

  Album "Double Fantasy", który John Lennon podpisała dla swojego zabójcy Marka D. Chapmana, został sprzedanyd na aukcji w Nowym Jorku za kwotę 450 tys. dolarów.

  Ken Hensley - jeden z założycieli kultowego zespołu Uriah Heep – zmarł 4 listopada. Informację o śmierci 75-letniego muzyka przekazał jego brat - Trevor Hensley.

  Paweł Mąciwoda-Jastrzębski jest jedynym Polakiem, który gra w kultowym zespole Scorpions. W naszym reportażu opowiedział, jak mu się udało dostać angaż w kapeli, a jego żona zdradziła, jakim jest mężem i ojcem.