rock

  rock

  9 maja minie dokładnie 10 lat od premiery debiutanckiej, imiennej płyty zespołu. Na tę okoliczność Luxtorpeda przygotowała dla fanów coś wyjątkowego. Na nowej płycie znajdą się największe hity rockowego bandu, ale podane w zupełnie nowych, zaskakująco odświeżających aranżacjach. Choć zniknięcie Luxtorpedy z mediów społecznościowych mogło zmartwić fanów, band wcale nie zwalnia tempa.

  Ten utwór zna każdy. "The Final Countdown" stał się hymnem rocka i otworzył zespołowi Europe drzwi do międzynarodowej kariery. Jak powstawał jeden z największych przebojów lat 80.? Co dzisiaj słychać u członków zespołu? O wszystkim opowiedział w Dzień Dobry TVN perkusista Europe Ian Haugland. W rozmowie z Sandrą Hajduk zdradził nie tylko kulisy twórczości, ale wyznał także, że marzy o urlopie w Polsce.

  Na Stadionie Narodowym w Warszawie kilkadziesiąt tysięcy fanów bawiło się podczas koncertu grupy The Rolling Stones! Oczywiście nie mogło tam zabraknąć kamery Dzień Dobry Wakacje. Byliście na koncercie? Jak się bawiliście?

  Pani Olga Guz ma troje dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych. Oznacza to, że na co dzień cała jej uwaga skierowana jest właśnie na dzieci. Dlatego zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by razem ze stylistką Alicją Napiórkowską przeżyła niesamowity dzień - dzień poświęcony wyłącznie dla niej. Co sądzicie o "Stylowej odnowie" pani Olgi, na którą wszyscy mówią Ola?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił młody zespół, grający muzykę określaną mianem "americana", Caroline & The Lucky Ones. Posłuchajcie ich! Podoba się Wam piosenka "Wieczorowa"?

  Swoją przygodę z muzyką klasyczną i skrzypcami zaczął w wieku 4 lat. W wieku lat 7 był już znany na całym świecie. David Garrett twierdzi, że jego życiowa misją jest szerzenie miłości do muzyki klasycznej. Dlaczego więc porzucił Paganiniego i Bacha na rzecz Melatici i Nirvany? Wielu muzyków klasycznych krytykuje go za porzucenie skomplikowanej i trudnej w wykonaniu muzyki klasycznej na rzecz prostego rocka. Na ich zarzuty odpowiada, że muzyka nie musi być skomplikowana. Ma wyrażać emocje. Czy żałuje poświęceń, które musiał ponieść na rzecz wielogodzinnych ćwiczeń i braku czasu na życie prywatne? O tym David Garrett opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Na scenie Dzień Dobry TVN występują po raz trzeci, a swoją muzykę określają jako psychodeliczny rock. Dawniej: Dolls Insane, dziś: po prostu Dollz. Posłuchajcie ich najnowszego singla: "Lawju bejbe"!

  Zespół Deep Purple to legenda rocka. Powstał w 1968 roku w Wielkiej Brytanii i od tego czasu jego skład zmieniał się kilkakrotnie. W księdze rekordów Guinnessa widnieją jako najgłośniejszy zespół świata. Z muzykami grupy: Rogerem Gloverem i Ianem Paicem spotkała się Gabi Drzewiecka. Dziennikarka Dzień Dobry TVN spytała o ich dyskografię, były i obecny styl życia oraz rodzinę. Co się działo podczas ich tras koncertowych? Jak oceniają współczesny show-biznes? Czy trasa, w którą ruszają będzie ich ostatnią? Możecie być zaskoczeni, kiedy się dowiecie, jak muzycy podchodzą do szaleństw swoich dzieci.

  Na scenie Dzień Dobry TVN energetyczne Shapeless i ich funkowo-rockowy kawałek "Rollercoaster Funk". Z nimi Blue Monday nam nie straszny! ;)

  Zespół Credo tworzy czterech muzyków, którzy spotkali się w Chrzanowie. W na scenie Dzień Dobry TVN zagrali piosenkę "Góral", czyli rockowo-góralski miks.

  Kora to znana wokalistka rockowa, autorka tekstów i solistka zespołu Maanam. Od dwóch lat zmaga się z chorobą. Przy okazji premiery filmu dokumentalnego "Ma nam być pięknie" Kora spotkała się z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim. Powiedziała mu o obecnym etapie swojego życia, domu na Roztoczu i miłości do alpak. Dowiedzieliśmy się również, czy artystkę drażni obecny show-biznes i czy wspomina czasami Marka Jackowskiego? Życzymy Korze powrotu do zdrowia!

  Lady Pank to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Na swoim koncie zespół ma bardzo wiele płyt i przebojów. W tym roku obchodzi swoje 35-lecie. O historii grupy, najnowszej płycie i planach rozmawialiśmy z Janem Borysewiczem kompozytorem, gitarzystą i liderem Lady Pank Janem Borysewiczem oraz wokalistą Januszem Panasiewiczem. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Jana z okazji jego urodzin.