Gwiazdy

Prawnik Britney Spears chce odsunięcia jej ojca od majątku gwiazdy. Chodzi o 60 milionów dolarów

Gwiazdy

x-news

W sprawie Britney Spears od kilku dni występuje nowy adwokat. Mathew Rosengart zwrócił się do właśnie do kalifornijskiego sądu z wnioskiem o odsunięcie ojca piosenkarki od nadzoru nad jej majątkiem. Jamie Spears zarządza pieniędzmi córki od 13 lat.

Britney Spears chce zarządzać swoim majątkiem

Wniosek w tej sprawie adwokat wokalistki Mathew Rosengart złożył do sądu wyższej instancji w Los Angeles. Wystąpił o zastąpienie ojca, Jamiego Spearsa, dyplomowanym księgowym Jasonem Rubinem z firmy Certified Strategies Inc. w Woodland Hills w Kalifornii. Jak uzasadniał prawnik, jego kandydat jest wykwalifikowanym, profesjonalnego powiernikiem.

Dokument adwokata obejmuje też prośbę o odwołanie m.in. takich dotychczasowych ustaleń jak prawo do podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej w imieniu piosenkarki. Postuluje upoważnienie Rubina do zatwierdzonych działań związanych z wykonywaniem, nagrywaniem, filmami, programami telewizyjnymi itp.

Zgodnie z wnioskiem majątek Britney Spears szacowany jest na ponad 2,7 mln dolarów w aktywach gotówkowych i 56 mln w niegotówkowych.

Ojciec Britney Spears dopuścił się nadużycia?

Gwiazda pop zapowiadała wniesienie oskarżenia przeciwko ojcu w minionym miesiącu. Nazwała jego działania nadużyciem.

- Jeśli to nie jest nadużycie, nie wiem, co nim jest. (…) Myślałam, że próbują mnie zabić – mówiła Britney Spears cytowana przez CNN.

Złożenie dokumentów zbiegło się w poniedziałek 26 lipca z kolejnym przesłuchaniem w sądzie wyższej instancji w Los Angeles w sprawie dotyczącej opieki kuratorskiej nad Spears. Dyskutowano, czy sprawująca osobistą kuratelę nad piosenkarką Jodi Montgomery powinna dostać dodatkowe zabezpieczenie w związku z rzekomymi groźbami śmierci, które otrzymała.

Sędzia Brenda Penny zarządziła, że Montgomery pozostanie na tym stanowisku do 8 października. Zatwierdziła również rezygnację Bessemer Trust, firmy finansowej, która miała objąć wspólny nadzór nad majątkiem Spears, ale złożyła rezygnację na początku tego miesiąca.

Jak podała CNN prawnicy stron poprosili o więcej czasu na wynegocjowanie limitu wydatków na dodatkowe zabezpieczenie dla Montgomery. Adwokat Vivian Lee Thoreen zaznaczyła, że Jamie Spears zaaprobowałby wydanie do 50 tys. dolarów miesięcznie na ochronę dla Montgomery, jeśli jego córka wyrazi na to zgodę, pomimo jego początkowych obiekcji.

Kolejne przesłuchanie w sprawie Spears zaplanowano na 29 września.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Co się dzieje z Britney Spears?

Autor: Daria Pacańska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości