Gwiazdy

Aniołek Victoria's Secret o szokujących kulisach pokazów mody. "Mój agent kazał mi zażywać kokainę, żebym schudła"

Gwiazdy

Aniołki Victoria's Secret

Bridget Malcolm ma za sobą wyjątkowo traumatyczne przeżycia. Jedna z topowych modelek Victoria's Secret kilka lat po zakończeniu współpracy z marką zdobyła się na opisanie nadużyć, jakie wobec niej stosowano. Karierę w branży modowej przypłaciła zdrowiem.

Aniołki Victoria's Secret - szokujące kulisy modelingu

Bridget Malcolm na własnej skórze przekonała się o ciemnej stronie modelingu. 29-letnią australijską modelkę do 2017 roku można było oglądać m.in. na pokazach Victoria's Secret. Po kilku latach postanowiła ujawnić mroczne sekrety pracy modelki.

Na profilach Bridget w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których opowiedziała, z czym musiała się zmagać, pracując w zawodzie. Aby spełnić oczekiwania agencji co do wyglądu jej sylwetki, musiała się głodzić.

– Nie mogłam zejść poniżej rozmiaru XS i to był problem... Presja ze strony branży i mojej agencji była tak silna, że myślałam wtedy, że zrobię wszystko, żeby schudnąć. 3 dni się głodziłam, potem jadłam 500 kalorii dziennie, biegałam ponad 6 km dziennie i piłam napoje proteinowe, zamiast jeść warzywa i teraz mój układ trawienny jest w rozsypce – wyznała Malcolm.

Aniołek Victoria's Secret i napaść seksualna

Jakby tego było mało, 29-latka wyznała, że jeszcze przed 18. urodzinami wiele razy padała ofiarą napaści seksualnych. Co gorsza, to agent sugerował jej, że aby schudnąć, powinna zażywać narkotyki i często uprawiać seks. Skutkiem takiego stylu życia była utrata zdrowia.

Bridget cierpiała na anoreksję, depresję oraz miała zespół stresu pourazowego. Po czasie pojawiły się też problemy z alkoholem.

– Mój agent kazał mi zażywać kokainę, żebym schudła – zwierzyła się w sieci modelka, czym wywołała nową dyskusję na temat realiów pracy kobiet w przemyśle modowym.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Victoria's Secret ogłosiła, że rozstaje się z Aniołkami! Marka planuje rozpocząć kampanię uwzględniające różne potrzeby kobiet

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości