Gwiazdy

Brad Pitt przegrał w sądzie z Angeliną Jolie. "Nie widzi niczego poza swoją nienawiścią do niej"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
Page Six

Brad Pitt i Angelina Jolie nie wychodzą z sądu. Od miesięcy trwa batalia o opiekę nad ich dziećmi. Teraz dobiegł do końca proces o winnicę wartą 60 mln dolarów, w której para ślubowała sobie miłość. Choć pozew wnosił aktor, sąd wydał wyroku na jego niekorzyść.

Angelina Jolie i Brad Pitt - skłóceni byli małżonkowie

Angelina Jolie i Brad Pitt poznali się w 2004 r., na planie komedii sensacyjnej "Pan i Pani Smith". Ponoć zakochali się w sobie podczas pracy nad filmem. Aktor był wówczas jeszcze mężem Jennifer Aniston. Ostatecznie Brad rozstał się z żoną i związał z nową ukochaną. Po kilkunastu latach jednak miłość Pitta i Jolie wygasła. Angelinie nie podobały się metody wychowawcze partnera. Miała oskarżać go m.in. o agresję, nadużywanie alkoholu i marihuany. Pozew o ich rozwód wpłynął do sądu 19 września 2016 r. Chociaż od 3 lat są już oficjalnie po rozwodzie, batalia o szóstkę dzieci i majątek wydaje się nigdy nie skończyć.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/12

Angelina Jolie wygrała z Bradem Pittem w sądzie - kto wygrał spór o winnicę

Angelina Jolie i Brad Pitt pobrali w 2014 r. w prywatnej kaplicy na terenie, należącej do ich francuskiej posiadłości, winnicy Château Miraval. W 2019 r., kiedy zapadła decyzja o rozwodzie, aktorka pozbyła się swoich udziałów i sprzedała je rosyjskiemu oligarsze - Jurijowi Szeflerowi. Brad Pitt uznał to za celowe działanie mające na celu zniszczenie reputacji firmy. Jak podaje zagraniczna prasa, małżonkowie ustalali ponoć między sobą, że żadne z nich nie odsprzeda udziałów bez wiedzy drugiej strony. Aktor w trosce o dobro swoich interesów, skierował sprawę do sądu. Wyrok zapadł na jego niekorzyść.

- Każdy racjonalny człowiek byłby szczęśliwy, gdyby Stoli (firma Jurija Szeflera - przy. red.) był jego partnerem w biznesie. Mają najlepszy marketing i dystrybucję. Pitt po prostu nie widzi niczego poza swoją nienawiścią do Jolie - miała powiedzieć osoba z otoczenia aktorki w rozmowie z Page Six.

Wyrok stanowi jasno - dokumentacja związana z przekazaniem udziałów nowemu współwłaścicielowi winnicy Château Miraval, musi zostać mu przekazana. Dodajmy, że posiadłość kosztowała 60 mln dolarów. Udział Brada to około 36 mln, czyli 60 proc. całości, a aktorki - 24 mln dolarów (40 proc.). Brad Pitt domagał się odszkodowania pieniężnego oraz unieważnienia transakcji dokonanej przez jego byłą żonę.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: Page Six

Źródło zdjęcia głównego: Jason LaVeris/Getty Images

Pozostałe wiadomości