sprawa sądowa

  Brad Pitt i Angelina Jolie nie wychodzą z sądu. Od miesięcy trwa batalia o opiekę nad ich dziećmi. Teraz dobiegł do końca proces o winnicę wartą 60 mln dolarów, w której para ślubowała sobie miłość. Choć pozew wnosił aktor, sąd wydał wyroku na jego niekorzyść.

  Ricky Martin ma ostatnio wyjątkowo złą prasę. Niedawno został oskarżony o stosowanie przemocy domowej, a teraz jego siostrzeniec ujawnił, jakoby w przeszłości łączyły ich stosunki seksualne.

  "Dla mnie to jest tragedia".

  "Powiedzieli, że córka raczej będzie roślinką".

  Po trzech dniach obrad ława przysięgłych podjęła decyzję w sprawie procesu Johnny'ego Deppa przeciwko jego byłej żonie. Ławnicy uznali, że Amber Heard jest winna zniesławienia aktora, jednak stwierdzili również, że jej kontrpozew był zasadny. Jaki będzie miało to wpływ na przyszłość ex małżonków? I ile kary muszą zapłacić?

  Powodem była konieczność wyjaśnienia przez sędzię jednej z kwestii. Kiedy wznowienie?

  Johnny Depp i Kate Moss tworzyli w latach 90. jedną z najpopularniejszych par światowego show biznesu. Mimo rozstania, mają dobre relacje. Modelka zgodziła się nawet zeznawać w procesie, który aktor wytoczył Amber Heard.

  Amber Heard złożyła zeznania w procesie o zniesławienie, który wytoczył jej były mąż. Aktorka ze szczegółami opisała akt przemocy, którego miał dopuścić się Johnny Depp.

  Medialne doniesienia dotyczące batalii sądowej między Johnnym Deppem a Amber Heard zwróciły uwagę całego świata. Amerykańska aktorka zdobyła popularność dzięki licznym rolom filmowym i serialowym, ale w obliczu ostatnich wydarzeń jej zawodowe osiągnięcia schodzą na dalszy plan. Artystka nie cieszy się dobrą opinią, a spór z byłym mężem odbija piętno na jej wizerunku.

  22 października 2020 roku we wsi Gilowice na Żywiecczyźnie doszło do tragicznego wypadku. Kierowca potrącił ciężarną Małgorzatę i jej 3-letnią córkę Laurę. Krzysztof S. 4 kwietnia 2022 roku usłyszał wyrok. Sprawę opisała Małgorzata Goślińska w reportażu dla tvn24.pl.

  W pierwszym kwartale 2020 roku książę Harry zrezygnował z pełnienia obowiązków spoczywających na członkach rodziny królewskiej i tym samym stracił prawo do policyjnej ochrony na terenie ojczystego kraju. Wnuk królowej Elżbiety II domaga się jednak przywrócenia tego przywileju.

  Halina i Stanisław Łojewscy przez 12 lat wychowywali swoją wnuczkę Zuzannę. Ich syn, ojciec dziecka, ma do dziewczynki ograniczone prawa rodzicielskie, z kolei matka porzuciła ją niedługo po porodzie. Dziadkowie są w kryzysowej sytuacji, ponieważ sąd odebrał im dziewczynkę. Jak wymiar sprawiedliwości uzasadnia swoją decyzję?

  Dramat Britney Spears jeszcze się nie zakończył. Choć jej ojciec niedawno zgodził się zrezygnować z pełnienia nad nią kurateli, teraz stawia twarde warunki. Jamie Spears chce otrzymać od córki 2 mln dolarów.

  Sąd uznał, że Jamie Spears nadal będzie decydował o życiu prywatnym i finansowym córki Britney Spears. Fani wokalistki takich hitów jak "Toxic" czy "Oops!... I Did It Again", którzy prowadzą akcję "uwolnić Britney", nie kryją rozczarowania.

  Angelina Jolie i Brad Pitt od kilku lat toczą sądową batalię. Choć wcześniej tworzyli piękną i szczęśliwą parę, teraz byli małżonkowie walczą o prawo do opieki nad dziećmi. Właśnie ogłoszono wyrok sądu na niekorzyść aktorki, która zapowiedziała apelację.

  Trzymiesięczna Basia trafiła do krakowskiego szpitala na początku lipca 2016 r. z powodu ostrego nieżytu żołądkowo-jelitowego; po kilku dniach dziewczynka zmarła. Według prokuratury do jej śmierci miało dojść "w wyniku nieprawidłowych działań diagnostyczno-terapeutycznych".

  Jak na razie sytuacja frankowiczów jest niejasna. Sądy coraz częściej orzekają na ich korzyść, jednak nie jest to reguła. Planowana uchwała ma ujednolicić rozstrzyganie spraw kredytobiorców i banków.

  Ławnik sądowy to przedstawiciel społeczeństwa, który zasiada za stołem sędziowskim i pomaga w wydawaniu wyroków. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak zostać ławnikiem sądowym, powinien wiedzieć, że do pełnienia takich obowiązków nie trzeba mieć wykształcenia prawniczego.

  Jeszcze 12 lat temu frank był przepustką do lepszego świata we własnym, wymarzonym mieszkaniu. Niestety dla większości stał się koszmarem. Filip Chajzer przedstawił historie kobiet, które kredyt frankowy przypłaciły zdrowiem i problemami finansowymi. Jedna z nich wywalczyła w sądzie sprawiedliwość, a druga jeszcze na nią czeka. Natomiast w studiu gościliśmy radcę prawną, która podpowiedziała, jak nie pogrążyć się kredytem.

  Gościem dzień Dobry TVN był mecenas Michał Biedka. W jakich sytuacjach warto dochodzić swoich praw wykorzystując pozew zbiorowy? I czy łatwiej jest wygrać sprawę zbiorowo czy w pojedynkę?