Gwiazdy

Bono z U2 wystąpił z ukraińskimi muzykami na stacji metra w Kijowie

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Bono

Bono z U2 dołączył do grona gwiazd, które wspierają Ukrainę. Muzyk na specjalne zaproszenie prezydenta Zełenskiego, wybrał się do Kijowa, gdzie wraz z zespołem Antytila wystąpił na scenie w metrze.

Bono z U2 zagrał w Ukrainie

Bono to jeden z najpopularniejszych artystów światowej sceny muzycznej. Wokalista irlandzkiej grupy U2, autor tekstów, a także aktywny działacz humanitarny nie pozostał obojętny wobec tego, co obecnie dzieje się w Ukrainie. Muzyk osobiście wybrał się do kraju, w którym toczy się wojna, by wesprzeć walczących z rosyjską inwazją Ukraińców. Tuż po zaproszeniu od prezydenta Zełenskiego, muzyk wstawił się w Kijowie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Prezydent Zełensky zaprosił nas na występ w Kijowie w ramach wyrazu solidarności z narodem ukraińskim i po to przybyliśmy

- "Kiedy mój kraj znajduje się w niebezpieczeństwie, muszę go chronić, tak jak staram się chronić przyszłość swoich dzieci i żony. To mój obowiązek" - wyznał niedawno w rozmowie z BBC frontman zespołu Antytila, Taras Topolia. 

Z nagrań, które pojawiły się już w sieci słychać następujące utwory: "Stand by me" Bena E. Kinga z 1961 r. oraz "With or Without You", balladę rockową U2 pochodzącą z wydanego w 1987 r. albumu "The Joshua Tree".

- Bono oraz członkowie U2 przybyli do podkijowskiego Irpienia. Dyskutowano o możliwości organizacji koncertów charytatywnych, z których dochody mają pomóc odbudować miasto - przekazał mer Ołeksandr Markuszyn.

Gwiazdy pomagają Ukrainie

Bono nie jest pierwszą gwiazdą, która postanowiła udać się na miejsce, by pomóc potrzebującym. Od początku inwazji naród ukraiński wspierają m.in. Sean Penn, Liev Schreiber. Pod koniec kwietnia w Ukrainie pojawiła się także Angelina Jolie.

 Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane zestylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości