Gwiazdy

Benedict Cumberbatch podziwia postawę Polaków. "Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jaką jedność pokazaliście"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Benedict Cumberbatch powraca jako Doktor Strange
Benedict Cumberbatch powraca jako Doktor Strange Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Benedict Cumberbatch to jeden z najbardziej utalentowanych brytyjskich aktorów. Sławę przyniosła mu rola słynnego detektywa w serialu "Sherlock". Niesamowite kreacje stworzył również w takich filmach jak "Gra tajemnic" czy "Psie pazury". Obecnie można go podziwiać w drugiej odsłonie przygód superbohatera Doktora Strange'a.

Benedict Cumberbatch o roli Doktora Strange'a

Żyjemy w trudnych i dziwnych czasach. Kino może pomóc oderwać się od niełatwej rzeczywistości, a także dawać nadzieję. Tak jest w przypadku najnowszego filmu z udziałem Benedicta Cumberbatcha "Doktor Strange i uniwersum obłędu". - Mam wielką nadzieję, że ten film może dać ludziom oddech. To są trudne czasy, w których potrzebujemy eskapizmu bardziej niż kiedykolwiek. Musimy mieć możliwość ucieczki, odwrócenia uwagi choć na chwilę od poważnych rzeczy, które dzieją się w naszym świecie - mówił aktor w rozmowie z Anną Wendzikowską.

Artysta dodał, że siłę może dawać także przesłanie, które płynie z filmu, czyli "łatwiej działać w grupie niż w pojedynkę, więc trzymajmy się razem". - W tym momencie chciałem powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jaką jedność - wy Polacy - pokazaliście jako sąsiedzi w reakcji na kryzys w Ukrainie. Staliście się w tej chwili szansą dla tych ludzi na bezpieczeństwo, na przetrwanie w obliczu okrucieństwa putinowskiej Rosji - mówił Benedict Cumberbatch.

Benedict Cumberbatch o sytuacji na świecie

Aktor zapytany o to, co by zmienił, gdyby był superbohaterem, odpowiedział, że chciałby potrafić zneutralizować całą brutalność i okrucieństwo świata. - Zamieniłbym to w empatię, zrozumienie i otwarte serce - mówił.

Artysta dodał, że w jego najnowszym filmie pojawia się postać, która reprezentuje środowisko LGBT. Z tego powodu obraz będzie zakazany przez niektóre opresyjne reżimy. - Cieszę się, że mamy tę postać w filmie. Nie wymyśliliśmy jej, była też w komiksach. Szkoda, że w wielu miejscach to wciąż jest coś nienormalnego. Tym bardziej ja sam chcę się przyczyniać do promowania różnorodności, tolerancji i otwartości, bo mamy na świecie miejsca zamknięte i nietolerancyjne, wliczając w to Rosję - przyznał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości