Gwiazdy

Beata Kozidrak odwołała się od wyroku za jazdę po alkoholu. "Kara jest zbyt surowa"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Źródło:
Super Express

Artystka zatrzymana we wrześniu za jazdę pod wpływem alkoholu usłyszała wyrok, jednak odwołała się od decyzji sądu. "Powód był prosty" - powiedział adwokat Beaty Kozidrak. Jaką sąd zasądził karę wokalistce zespołu Bajm i na co nie zgadza się jej prawnik?

Wyrok sądu dla Beaty Kozidrak - sześć miesięcy prac społecznych

Beata Kozidrak została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało, że miała w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Artystka, zanim wsiadła za kółko, miała wypić wino. Za swój czyn przeprosiła w mediach społecznościowych, przyznała się do winy i zapowiedziała wzięcie na siebie wszystkich konsekwencji.

Sąd skazał Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu na sześć miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Gwiazda ma również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez pięć lat. Zasądzono również grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych, którą Beata Kozidrak miała przekazać na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda po alkoholu
Jazda po alkoholu Źródło: Dzień Dobry TVN

Beata Kozidrak odwołała się od wyroku

Jak donosi "Super Express", gwiazda odwołała się od wyroku. Nie chce wykonywać zasądzonych prac społecznych. Redakcji tę informację potwierdził wiceprezes Sądu Rejonowego.

- W odpowiedzi na pytanie nadesłane drogą elektroniczną w dniu 12 listopada 2021 r. informuję, iż w związku z wniesionym sprzeciwem wyrok nakazowy wydany w sprawie utracił moc, w związku z tym nie podlega wykonaniu – poinformował Grzegorz Krysztofiuk w rozmowie z gazetą.

W rozmowie z Onetem menedżer gwiazdy ujawnił powód odwołania.

- Powód był prosty. Uważam jako obrońca Pani Beaty Kozidrak, że kara jest zbyt surowa. Dlatego też postanowiliśmy się odwołać od wyroku. Nie zgadzamy się jednak z doniesieniami mediów, że pani Beata nie chciała po prostu odbywać prac społecznych - przekazał Marcin Mamiński.

Zobacz też:

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło: Super Express

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości