jazda pod wpływem alkoholu

  Decyzja jest prawomocna.

  Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem. Zapowiedziano już odwołanie.

  "Kara jest zbyt surowa".

  Wokalistka "Bajm" Beata Kozidrak została skazana na sześć miesięcy prac społecznych za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - orzekł w trybie nakazowym mokotowski sąd rejonowy. Dodatkowo orzeczono wobec niej pięcioletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

  Byłemu astronaucie grozi do dwóch lat więzienia.

  Maciej Szczęsny, były reprezentant Polski w piłce nożnej we wtorek rano został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli. Badanie wykazało, że sportowiec miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym zostało mu odebrane prawo jazdy, a samochód przekazano wskazanej przez niego osobie. Były bramkarz wyraził skruchę i złożył w tej sprawie obszerne wyjaśnienia.

  Pijany mężczyzna został zatrzymany w Rydzewie. Okazało się, że posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  W Polsce wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, narażając tym samym na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu. Dlaczego kierowcy wykazują się tak skrajnym brakiem odpowiedzialności i jak temu zaradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli terapeuta Robert Rutkowski i Janusz Popiel ze Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych.

  Od kilku dni w mediach głośno jest o wypadku, który spowodował kierowca będący pod wpływem alkoholu. W zderzeniu dwóch aut zginęło młode małżeństwo, które osierociło trzech synów. Sprawa bardzo poruszyła Joannę Racewicz. - Nie potrafię wyobrazić sobie, co ma w głowie pijany drań, który wkłada kluczyki w stacyjkę samochodu - podkreśla dziennikarka w poruszającym poście.

  Sopocka policja zatrzymała 81-letnią kobietę, które pod wpływem alkoholu prowadziła samochód. Po przebadaniu seniorki alkomatem okazało się, że miała w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu. Co ciekawe, kobieta dobrze znana jest funkcjonariuszom i nie był to jej pierwszy wybryk tego typu.

  Policjant drogówki Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach spowodował wypadek samochodowy. 37-letni funkcjonariusz był pod wpływem alkoholu - i jak poinformował prokuratura - już usłyszał zarzuty.

  Mężczyznę podejrzanego o spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci w Warszawie. Okazało się, że za kierownicą siedział były reprezentant Polski w piłce nożnej. Michał Ż. miał w organizmie 1,6 promila i już usłyszał zarzuty.

  Jak podaje policja, do tej sytuacji doszło w piątek około czwartej nad ranem. Do stojących na jednym z parkingów funkcjonariuszy w nieoznakowanym radiowozie podjechał młody człowiek, wysiadł z auta i chciał porozmawiać.

  "Zarycz dla życia" to nazwa akcji promująca bezpieczeństwo na drogach. Polega ono na tym, że wyzwana osoba własnym głosem imituje ryczenie silnika. Jedną z osób, która została nominowana jest gość Dzień Dobry Wakacje kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Kto go nominował? Czy rzeczywiście w Europie Wschodniej jest większy problem z kierowcami jeżdżącymi pod wpływem alkoholu niż w Europie Zachodniej? Co otrzyma kierowca, który przyłączy się do akcji? Kogo Hołek nominował do ryknięcia? Zaryczał w naszym studiu?

  Daniel Olbrychski prowadził samochód pod wpływem alkoholu! Zatrzymany w środę, podczas rutynowej kontroli, aktor miał w wydychanym powietrzu aż 0,9 promila alkoholu. Olbrychski zadeklarował, że dobrowolnie podda się karze. A do Dzień Dobry TVN przyszedł razem z żoną i managerką Krystyną Demską-Olbrychską, by - jak mówi - publicznie uderzyć w pierś i opowiedzieć o okolicznościach tego zdarzenia. Ile alkoholu wypił Olbrychski do kolacji dzień przed zatrzymaniem? Dlaczego wsiadł za kierownicę, choć wcześniej pił alkohol? Kogo i za co przeprosił w programie Dzień Dobry TVN? I jaka kara grozi aktorowi za ten czyn?

  W sobotę policja zatrzymała kobietę, która kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. W samochodzie przewoziła dwójkę dzieci. Zgłosił to na policję jej 9-letni syn. Dlaczego kobieta wsiadła za kierownicę w stanie upojenia? Co jej za to grozi? Jak w momencie zagrożenia działa psychika dziecka? Co spowodowało, że 9-latek zdecydował się zawiadomić policję? Czy bał się o swoje młodsze rodzeństwo i chciał wymierzyć nieodpowiedzialnej matce karę? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśy: Marka Konkolewskiego, Inspektora Biura Ruchu Drogowego i Monikę Perkowską, psychologa dziecięcego.