Jak wyglądają święta w patchworkowej rodzinie Bartłomieja Topy? "Nasze życie przypomina korpo"

Autor:
Berenika
Olesińska
Święta w rodzinie patchworkowej
Święta w rodzinie patchworkowej Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Bartłomiej Topa i jego partnerka Gabi Mierzwiak wychowują pięcioro dzieci: 14-miesięczne bliźniaczki oraz pociechy z poprzednich związków - dwie starsze córki oraz dorosłego syna. Aktor i prawniczka twierdzą, że ich patchworkową rodzinę można porównać do dobrze prosperującej firmy. Jakie mają plany na święta? - To będzie wyzwanie - przyznają goście Dzień Dobry TVN.

Patchworkowa rodzina Bartłomieja Topy - jak funkcjonuje?

Bartłomiej Topa i Gabi Mierzwiak doczekali się narodzin bliźniaczek - Jagody i Maliny. 14-miesięczne dziewczynki są oczkami w głowie aktora i prawniczki, ale dumni rodzice nie zapominają również o zaspokajaniu potrzeb starszych dzieci z poprzednich związków.

- Poza bliźniaczkami mamy dwie córy i syna dorosłego, prawie dwudziestoletniego, więc to jest wyzwanie każdego dnia, mimo że nie jesteśmy na co dzień wszyscy razem. Każdy ma swoje potrzeby, każdy ma swoje radości, smutki i to wszystko się w tym kotle miesza - opowiada aktor w Dzień Dobry TVN.

Partnerka Bartłomieja Topy zaznacza, że codzienność rodzin patchworkowych nie jest łatwa pod względem logistycznym. Odpowiednie gospodarowanie czasem i przestrzenią to najtrudniejsze zadania zapracowanych rodziców kilkorga dzieci. Jak twierdzi prawniczka, dojście do wprawy może zająć wiele miesięcy.

- My jesteśmy jak dobra firma. Nasze życie przypomina małe korpo. Ostatnio sobie przypomniałam, jak jechaliśmy na pierwszą wizytę do pediatry. Spóźniliśmy się półtorej godziny. Pani zamknęła recepcję, bo była przekonana, że nie przyjdziemy. Dzisiaj jak mamy wyjść, to jesteśmy w stanie zrobić to w 10 minut - tłumaczy Gabi Mierzwiak.

Bartłomiej Topa wyjeżdża na święta do Hiszpanii

Bartłomiej Topa i Gabi Mierzwiak mają marzenie, by co drugie święta spędzać poza granicami Polski, w ciepłych krajach. W tym roku wybierają się wraz ze wszystkimi dziećmi do Hiszpanii. Grudniowy, rodzinny wypoczynek będzie rekompensatą za rozłąkę, do której przygotowują się od dłuższego czasu. Aktor bowiem już od stycznia nie będzie obecny w domu przez kilka tygodni, a nawet miesięcy, ponieważ planuje pracę nad nowym projektem.

Choć para ma już za sobą doświadczenie w podróżowaniu z małymi dziećmi, tegoroczny wyjazd świąteczny będzie wiązał się z o wiele większym wysiłkiem.

- Jak ostatni raz lecieliśmy samolotem, to dziewczyny miały pół roku. Byliśmy daleko u naszych przyjaciół, aż w Bejrucie, ale tylko dlatego się zdecydowaliśmy na tak daleką podróż, bo wiedzieliśmy, że będziemy tam mieli dom i bezpieczny czas. Natomiast to [podróż do Hiszpanii - przyp. red.] będzie wyzwaniem. Wczoraj sobie uświadomiłam, że lecimy 4 godziny i dziewczyny siedzą u nas na kolanach, bo są poniżej 2. roku życia - zaznacza Gabi Mierzwiak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości