Gwiazdy

BAFTA 2022. Rebel Wilson nawiązuje do wojny w Ukrainie. Ma mocny przekaz dla Władimira Putina

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Rebel Wilson

Za nami gala rozdania nagród BAFTA 2022. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć nawiązań do wojny w Ukrainie. Brytyjska branża filmowa solidarnie potępiła agresję rosyjskich wojsk. Gest w kierunku Władimira Putina, na który zdobyła się prowadząca ceremonię Rebel Wilson, spotkał się z aprobatą wszystkich zgromadzonych. W Royal Albert Hall rozległy się gromkie brawa.

Rebel Wilson zwróciła się do Władimira Putina

75. ceremonia wręczenia nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych odbyła się 13 marca w Royal Albert Hall w Londynie. W wydarzeniu udział wzięli między innymi: Lady Gaga, Salma Hayek, Naomi Campbell czy Emma Watson. Najlepszymi filmami roku zostały "Psie pazury" Jane Campion oraz "Belfast" Kennetha Branagha. Wydarzenie poprowadziła australijska aktorka i komiczka Rebel Wilson.

Polskie gwiazdy wspierają Ukrainę

Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla UkrainyDaniel Olbrychski
wideo 2/5

- Wcale nie chce mówić o tym, jak bardzo się zmieniła i jak pięknie wygląda w nowej sylwetce, ale o pewnym geście, który wykonała względem Władimira Putina. Rebel Wilson mocno zaczęła - opowiadał w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Rzeczywiście sprawa jest szeroko komentowana w mediach. Gospodyni gali podczas zapowiadania występu Emilii Jones, która wykonała utwór z filmu "CODA", poinformowała zgromadzonych w sali koncertowej, że na scenie oprócz aktorki pojawią się dwaj tłumacze języka migowego - amerykański i brytyjski. Nawiązując do wydarzeń w Ukrainie, dodała, że zna gest, który rozumiany jest na całym świecie- bez względu na bariery językowe. Zaadresowała go do prezydenta Federacji Rosyjskiej.

- Na szczęście ten gest jest taki sam we wszystkich językach. To dla Putina - powiedziała Rebel Wilson, pokazując środkowy palec. Jej przekaz spotkał się z aprobatą publiczności. Aktorka otrzymała gromkie brawa.

BAFTA 2022. Branża filmowa solidarna z Ukrainą

Głos w sprawie tragicznej sytuacji w Ukrainie zabrał również przewodniczący Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych Krishnendu Majumdar. Rozpoczął ceremonię od oficjalnego komunikatu, w którym zapewnił o solidarności z bestialsko napadniętym krajem.

- Razem z naszymi przyjaciółmi z Ukraińskiej Akademii Filmowej wyrażamy naszą solidarność i nadzieję na powrót pokoju. Nasze myśli są z mieszkańcami Ukrainy, a także z tymi, którzy cierpią z powodu konfliktów w innych częściach świata - mówił.

Pełną listę nominowanych i zwycięzców nagrodzonych podczas gali BAFTA 2022 znajdziesz na tvn.24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news/TVN

Pozostałe wiadomości