BAFTA

    BAFTA

    Na początku każdego roku Brytyjska Akademia Filmowa przyznaje nagrody dla najlepszych dzieł w dziedzinie kinematografii. Filmy wyróżniane są w różnych kategoriach. Nagroda BAFTA przyznawana jest np. najlepszemu obrazowi, ale także najlepszemu filmowi brytyjskiemu. Co warto o niej wiedzieć?

    Tomasz Bagiński dostał brytyjską nagrodą BAFTA TV Craft Awards za projekt wizualny towarzyszący relacjom BBC z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Wyreżyserowany przez niego spot "Natura" pokazuje konfrontacje sportowców z surowymi górami i zimą. Reżysera gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jaką wartość ma dla niego taka nagroda? Gdzie montowany był nagrodzony spot? Czy tego typu projektu są doceniane na świecie?

    "Ida" dostała brytyjskiego Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego. Z jakim filmem wygrała? Tę dobrą wiadomość przekazała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

    Jak trafił do Los Angeles? Dlaczego nie udziela wywiadów i dlaczego ciężko jest znaleźć w internecie informację na jego temat? Z Pawłem Wdowczakiem, polskim dźwiękowcem, który robił dźwięk do wszystkich filmów Wesa Andersona i jest nominowany do nagrody BAFTA 2015 za dźwięk w filmie Grand Budapest Hotel, rozmawiał Bartosz Węglarczyk.