ceremonia

    ceremonia

    Anna Kalczyńska wybrała się w okolice dawnych budynków sanitarnych w Warszawie, gdzie czasie wojny zatrudniła się Irena Sendlerowa. Kobieta, oficjalnie pracująca jako urzędniczka zapobiegająca rozprzestrzeniającym się chorobom, tak naprawdę szmuglowała lekarstwa i żywność, ratując od śmierci głodowej setki żydowskich dzieci. Teraz w tym wyjątkowym miejscu odbył się Upszerin, czyli żydowska ceremonia postrzyżyn pewnego 3-latka. Czym jest i jak przebiega to wydarzenie?

    Dla Andrzeja Molendy każdy pogrzeb jest szczególny - jest mistrzem świeckiej ceremonii pogrzebowej. Pisze mowy, otacza opieką rodzinę zmarłej osoby. Jest przewodnikiem w bardzo trudnych chwilach. Jak wyglądają uroczystości w czasie pandemii? Bez pożegnania, w reżimie sanitarnym i z małą liczbą żałobników. Co konkretnie się zmieniło? Jakie zasady obowiązują, kiedy osoba zmarła na COVID-19? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Janem Szczucińskim, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Pogrzebowych.

    Tomasz i Aldona Tyksińscy są ze sobą już od 7 lat, ale ślub wzięli dopiero w tym roku. Miało być skromnie: kilku gości i ksiądz. Dzięki Fundacji Pro Publico i ludziom dobrej woli stało się zupełnie inaczej, a ich historia w kilka dni obiegła całą Polskę. W Dzień Dobry Wakacje państwo Tyksińscy opowiedzieli historię swojego życia i miłości, która pomaga im pokonywać wszelkie życiowe przeszkody. Jak się poznali? Dlaczego potem trafili na ulicę? O czym marzą? Parze towarzyszył Adrian Pakuła z Fundacji Pro Publico, który powiedział jak działa organizacja, do której należy.

    W Dolby Theatre w Hollywood odbyła się 89. ceremonia wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Polskich aktorów i filmowców zapytaliśmy, kto według nich zasługiwał na tegorocznego Oscara i jak oceniają gale oscarowe.