Gwiazdy

Gwiazdor ukraińskiej telewizji miał okazję gotować dla Putina. "Wstydzę się tego"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Gwiazdor ukraińskiej telewizji uciekł przed wojną
Gwiazdor ukraińskiej telewizji uciekł przed wojną Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Hector Jimenez Bravo jest szefem kuchni pochodzenia kanadyjsko-kolumbijskiego. Od lat związany jest Ukrainą, gdzie prowadzi restauracje i sędziuje w "MasterChefie". W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej pracy, misji w Polsce i gotowaniu dla... Władimira Putina.

Hector Jimenez Bravo - gwiazdor ukraińskiej telewizji

Hector Jimenez Bravo urodził się w Kolumbii, a od 12 lat jego domem jest Ukraina.

- Właściwie całe życie pracuję jako kucharz. (...) Przed Kijowem pracowałem w Singapurze, Hongkongu i na Malediwach. Później dostałem propozycję przeniesienia się do Kijowa, gdzie szefowałem restauracji w InterContinental. Po przyjeździe okazało się, że w Ukrainie zaczyna się program "MasterChef" i zaprosili mnie na casting. Spodobało im się to, co robię zawodowo. Przez ostatnie 10 lat uczestniczyłem w 20 sezonach "MasterChefa" dla profesjonalistów, dzieci, nastolatków, amatorów. Wszystkie rodzaje - wymieniał nasz gość.

Jak dodał, Ukraińcy otworzyli przed nim swoje serca. - Nikogo nie obchodziło jakiego koloru mam skórę i moja wymowa. Ich interesowało tylko to, że to, co robię, robię dobrze - przyznał rozmówca Dzień Dobry TVN.

Hector Jimenez Bravo o pomocy uchodźcom

Ze względu na inwazję Rosjan Hector Jimenez Bravo przeniósł się tymczasowo do Polski. - Przyjechałem do Warszawy, aby pomóc uchodźcom. W tym momencie nawiązuję kontakty z różnymi organizacjami. (...) To, co Polska robi, by pomóc uchodźcom, to jest po prostu niewiarygodne i wielkie brawa dla Polski. Bo to wy otworzyliście drzwi swoich domów dla Ukraińców. Moje podejście nie jest takie, że skoro w Ukrainie jest wojna, to ja pakuję walizki i uciekam do Kanady. Nie! Ukraina to mój dom - argmunetował.

Hector Jimenez Bravo gotował dla polityków

Hector Jimenez Bravo gotował dla wielu znanych osób. Jego kulinarny talent doceniły m.in. Elżbieta II, Madonna czy Naomi Campbell. Swoje dania serwował też politykom.

- Pracowałem w Petersburgu. Byłem tam dwa lata. W trakcie mojego pobytu odbywał się szczyt G8 w 2006 roku, a hotel, w którym gotowałem był jednym z goszczących głowy państw. Był tam Tony Blair, George W. Bush i również Putin. W tamtych czasach uważałem, że dla mnie to świetna rzecz i bardzo fajnie jest mieć w CV coś takiego. Teraz wstydzę się tego - wyjaśnił szef kuchni.

Nasz rozmówca wiele zawdzięcza Ukrainie. To u naszych sąsiadów ma restauracje i fabrykę ciast. Obecnie jego kucharze gotują dla armii. - Jestem zrozpaczony. Moja rodzina, żona, teściowa, przyjaciele w Kanadzie, wszyscy każdego dnia staramy się na nowo zrozumieć, że kraj - równie piękny jak Polska - nagle wskutek decyzji jednego człowieka jest okupowany... - zaznaczył.

Gdzie przebywał Hector Jimenez Bravo, gdy wybuchła wojna w Ukrainie? Jak zorganizował transport dla teściowej? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości