Gwiazdy

Aneta Kręglicka krytykuje branżę modową. "Jakby to, co się dzieje, wcale ich nie dotyczyło"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Aneta Kręglicka

Aneta Kręglicka negatywnie ocenia postawę przedstawicieli branży modowej wobec wojny w Ukrainie. Miss Świata'89 nawiązała do trwających pokazów w ramach Fashion Week. - Brak tam szeroko pojętej refleksji - upomina.

Aneta Kręglicka o etyce branży modowej

W studio Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska skomentowała najświeższe doniesienia z show-biznesu. Szczególną uwagę zwróciła na apel Anety Kręglickiej. Modelka ma żal do przedstawicieli rodzimej branży, że nie wykorzystują własnego potencjału i dużego zasięgu do szerzenia ważnych społeczno-politycznych treści.

W wielu miastach na świecie trwa właśnie tzw. tydzień mody, w ramach którego odbywają się pokazy z udziałem największych gwiazd i celebrytów. Ich obecność na rozrywkowym wydarzeniu, gdy w tym samym czasie Rosjanie bombardują ukraińską ludność, jest szeroko komentowana w mediach. Do grona krytyków tego zjawiska dołączyła właśnie Miss Świata 1989.

Polskie gwiazdy wspierają Ukrainę

Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla UkrainyDaniel Olbrychski
wideo 2/5

- Z jednej strony branża mody mówi o tym, że musimy zarabiać, musimy dalej żyć. Z drugiej strony, faktycznie w świetle tego, co się dzieje, pewne rzeczy można by było sobie odpuścić. Ważne słowa Anety Kręglickiej, która napisała: "Lubię modę, ale od jakiegoś czasu mam problem z jej morale. Tony ubrań wkopywanych do ziemi każdego roku, wykorzystywanie pracowników, ceny nieadekwatne do faktycznej wartości, wreszcie brak wystarczającej empatii wobec tego, co dzieje się w Ukrainie". Według niej podtrzymywanie braku moralności jest nieetyczne - mówiła nasza dziennikarka.

Aneta Kręglicka nawołuje do wspierania Ukrainy

Wpis, który Aneta Kręglicka opublikowała na Instagramie o reprezentantach branży modowej, nie dotyczy wyłącznie ich zachowania wobec wojny w Ukrainie, lecz ich ogólnego morale. Gwiazda wspomniała o nadużyciach, konsumpcjonizmie, wykorzystywaniu pracowników i zanieczyszczaniu środowiska.

- Fashion Week, który właśnie trwa, pokazuje, że brak tam szeroko pojętej refleksji. Przepych pokazów, modelki, aktorki i influencerki w błyskach fleszy, i śmieszna w tej sytuacji Kim Kardashian owinięta w żółtą taśmę od Balenciagi... Jakby to, co się dzieje obok, ich wcale nie dotyczyło. (...) Od topowych marek spodziewałabym się większego społecznego wysiłku na rzecz Ukrainy, znacznie wykraczającego poza użycie koloru żółtego i niebieskiego oraz symbolicznych haseł - strofowała była Miss Świata.

- Jakkolwiek te słowa Anety Kręglickiej nie są mocne, jest w tym trochę prawdy. Bo spodziewalibyśmy się tego, że pokazy w ramach Fashion Week chociaż trochę będą nawiązywały do Ukrainy czymś więcej niż tylko flagą wpiętą w klapy marynarek niektórych celebrytów pojawiających się na tychże wydarzeniach. Głos Anety Kręglickiej jest ważny nie tylko ze względu na sytuację w Ukrainie, bo ona też zwraca uwagę na inne aspekty tego świata mody, który trochę jest oderwany od rzeczywistości - komentowała w studio Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości