Gwiazdy

Anthony Hopkins świętuje 45 lat trzeźwości. "Byłem bliski zapicia się na śmierć"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anthony Hopkins przez lata stworzył wiele aktorskich kreacji, za które wciąż podziwia go cały świat. Jego kariera mogła jednak lec w gruzach, gdyby nie podjął 45 lat temu ważnej decyzji. W mediach społecznościowych podzielił się swoimi przemyśleniami na temat rocznicy zerwania z piciem.

Anthony Hopkins to jeden z najwybitniejszych aktorów w Hollywood. 82-letni gwiazdor ma na swoim koncie niezliczone role. Mogliśmy go podziwiać w takich produkcjach jak "Milczenie owiec" czy "Hannibal", a ostatnio zachwycił widzów w filmie "Dwóch papieży". To wszystko udało mu się osiągnąć, dzięki ciężkiej pracy, talentowi i decyzji, którą podjął lata temu.

Anthony Hopkins od 45 lat nie pije

Aktor lata temu borykał się bowiem z alkoholizmem. W najnowszym nagraniu powrócił wspomnieniami do dnia, kiedy zerwał z nałogiem.

- Dokładnie 45 lat temu doznałem przebudzenia. W tamtym czasie zmierzałem w kierunku katastrofy. Byłem bliski zapicia się na śmierć. Nie chcę tu głosić kazania, ale otrzymałem w pewnym momencie wiadomość. W mojej głowie pojawiła się myśl: "Chcesz żyć czy umrzeć?" Odpowiedziałem, że chcę żyć – wyjawił Hopkins.

Aktor przyznał też, że do tej pory ma chwile zwątpienia, ale walczy ze sobą i trzyma się swojego postanowienia. Podkreślił, że odkąd odstawił alkohol, jego życie stało się niesamowite.

Przesłanie Hopkinsa

Aktor, który wyszedł z nałogu, zachęcił wszystkich, którzy borykają się z podobnym problemem, by nie tracili nadziei.

- Młodzi ludzie, nie poddawajcie się i walczcie - zaapelował. - Bądźcie odważni, a potężne siły przyjdą wam z pomocą. To przekonanie pomagało mi wytrwać - dodał.

Na koniec życzył wszystkim szczęśliwego 2021 roku.

Zobacz też:

"Pomocy! Mój mąż pije za dużo". Jak powstrzymać partnera przed sięgnięciem po kolejny kieliszek? "Należy zabrać mu komfort picia"

Autodestrukcyjne zachowania – jak pomóc ludziom z tym zaburzeniem osobowości?

Andrzej Chyra o chorobie alkoholowej: "Nie piję od półtora roku, stwierdziłem, że już nie dam rady"

Zobacz wideo: Anthony Hopkins: Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej czuję, że żyję

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości