Gwiazdy

Andrzej Chyra o chorobie alkoholowej: "Nie piję od półtora roku, stwierdziłem, że już nie dam rady"

Tomasz Urbanek/ East News

Gwiazdy

Andrzej Chyra o chorobie alkoholowej: "Nie piję od półtora roku, stwierdziłem, że już nie dam rady"

Tomasz Urbanek/ East News

Andrzej Chyra jest jednym z najbardziej znanych i utalentowanych aktorów w Polsce. Od lat zmaga się z chorobą alkoholową. Na potrzeby książki „Aktor: zawód” zdobył się na szczerość. Jak teraz się czuje?

Andrzej Chyra o problemach z alkoholem

O Andrzeju Chyrze nie tylko było głośno za sprawą aktorskich sukcesów. Jego kompromitujące zdjęcia niejednokrotnie pojawiały się w tabloidach. W książce Jacka Wakara „Zawód: aktor” opowiedział o swoich problemach alkoholowych. Co spowodowało, że przestał pić?

Nie robię coming outu, że przestałem pić, bo nie czuję takiej potrzeby. Nie piję od półtora roku, bo stwierdziłem, że już nie dam rady

- wyznał.

Aktor przyznał, że jest świadomy konsekwencji wynikających z choroby alkoholowej.

Zdarzył się moment, że udało mi się to po prostu uchwycić. W pewnej chwili jesteś już w takiej matni, że albo nie zauważysz, albo to sobie wytłumaczysz. W tej chwili nie jest to dla mnie żaden problem, tylko wiem, że nie mogę się napić. Nie mogę, ponieważ każdy pierwszy kieliszek na pewno jest początkiem lawiny. Tak, niestety, ta choroba działa

- tłumaczy. 


Andrzej Chyra – kariera

Swój debiut filmowy po raz pierwszy miał w romantycznej komedii „Kolejności uczuć” w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Pierwszą nagrodę przyniosła mu rola Gerarda Nowaka w filmie „Dług” Krzysztofa Krauzego, za którą w 1999 został uhonorowany w kategorii „pierwszoplanowa rola męska” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Sukces ten powtórzył w 2005 otrzymując na FPFF w Gdyni nagrodę za rolę w „Komorniku” Feliksa Falka oraz w 2013 z „W imię...” Małgorzaty Szumowskiej.


Jacek Wakar - książka

"Zawód: aktor" to rozmowy z wybitnymi aktorami o tajnikach pracy, spełnieniach i sposobach na to, by na chwilę zapomnieć, że jest się aktorem. Znajdziemy w niej między innymi wywiad z Tomaszem Kotem, Agatą Kuleszą, Jackiem Braciakiem, czy Arkadiuszem Jakubikiem. 

Andrzej Chyra o zawodzie aktora: Są lata tłustsze i lata chudsze

Zobacz także: 

Dziennikarka i jej partner okazali się silniejsi od raka. "Jeżeli kochamy, to się w ogóle nad tym nie zastanawiamy, tylko działamy"

Cezary Pazura ujawnił zarobki polskich aktorów. Podał konkretne kwoty. "Wiem, ile mogę poprosić, żeby mnie nie wyrzucili"

Echa dokumentu "Don Stanislao" o kardynale Dziwiszu. "Gdzieś są jeszcze setki dzieci doświadczonych w straszny sposób"

Co sądzisz o tym artykule?
55
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0