Andrzej Chyra

  Andrzej Chyra

  Andrzej Chyra na zaproszenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej wyreżyserował „Carmen” Bizeta. W spektaklu zagrały dzieci. Jak Panu Andrzejowi układała się współpraca z młodymi artystami? Był wymagający dla współpracowników? Ma zamiar skupić się teraz bardziej na reżyserii niż aktorstwie? Czy ogromna scena nie wywołuje w nim obsesyjnego lęku? Ostatnim próbom przed premierą "Carmen" przyglądał się reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy reżysera i scenarzystę Tomasza Wasilewskiego, nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem podczas 66. Festiwalu Filmowego w Berlinie za obraz "Zjednoczone stany miłości", oraz aktorkę Magdalenę Cielecką, która zagrała w tym filmie.

  Pamiętacie historię nauczyciela historii jednego z lubelskich szkół, który przez wiele miesięcy ukrywał fakt, że stracił wzrok? Andrzej Chyra zagrał tego nauczyciela w filmie Carte Blanche. Jutro premiera filmu. A w studiu Dzień Dobry TVN aktor opowiedział o tym, czy poszukuje nowej drogi zawodowej. Czy znudziło mu się grać w polskim kinie?

  Andrzej Chyra w poruszającej historii, którą napisało życie. Oprócz tego: Adam Małysz o „piekielnym” dla Polaków - Dakarze. Na naszym czacie Łukasz Zagrobelny, a w Krakowie - „Piersi” z Marcinem Dańcem. Co połączyło tych artystów? W programie także: Maffashion, czyli Julia Kuczyńska o rzeczach od serca! Porozmawiamy też z urologiem, który maluje portrety gwiazd! Zapraszamy w niedzielę od 8:30. Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W Lublinie, na planie filmu " Carte Blanche", spotkaliśmy się z Andrzejem Chyrą. Film jest inspirowany prawdziwą historią polskiego nauczyciela, który, by pozostać w pracy i nie stracić kontaktu z młodzieżą, ukrywa, że traci wzrok.

  Główną rolę w filmie opowiadającym historię Macieja Białka, nauczyciela historii który przez lata ukrywał, że stracił wzrok, zagra Andrzej Chyra. W Lublinie, z nauczycielem i aktorem spotkała się Kinga Burzyńska. Czy panowie znaleźli nić porozumienia?

  W piątek, na ekrany kin, wchodzi najnowszy film Jacka Bromskiego "Bilet na księżyc". Na premierze filmu Anna Wendzikowska rozmawiała z Filipem Pławiakiem, Jackiem Bromskim, Andrzejem Chyrą, Mateuszem Kościukiewiczem o ich pierwszych miłościach.