Andrzej Chyra

  Andrzej Chyra

  Przed nami już 14. edycja festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA. Od 3 do 12 września w Krakowie i na Player.pl będzie można oglądać festiwalowe produkcje z całego świata. To nie lada gratka dla wszystkich fanów kina. O szczegółach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Alicja Myśliwiec, dziennikarka i rzeczniczka wydarzenia, a także Andrzej Chyra, aktor i reżyser.

  Monika Olejnik przebywa obecnie w Wenecji, gdzie trwa 49. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Dziennikarka w mediach społecznościowych pochwaliła się zdjęciami z wyjazdu, na których wraz z grupą polskich aktorów zwiedza zakątki słynnego włoskiego miasta. W poście nawiązała do zdobywcy Złotego Lwa – reżysera Krzysztofa Warlikowskiego.

  Tata Andrzeja Chyry zmarł 9 marca. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach. Ceremonia odbyła się z udziałem orkiestry górniczej. Nagranie z pogrzebu aktor opublikował w mediach społecznościowych.

  Gwiazdy jak co roku i tym razem nie zawiodły. Aukcje internetowe pękają w szwach, a na licytacjach znaleźć można prawdziwe skarby. Monika Olejnik, Radosław Kotarski, Maciej Orłoś, Andrzej Chyra i wiele innych osobistości przekazało wyjątkowe przedmioty pod młotek, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  Andrzej Chyra znalazł się wśród gwiazd, które przekazały na aukcje WOŚP 2021 swoje "Rzeczy od Serca". Aktor zaproponował wysprzątanie mieszkania zwycięzcy licytacji. A co zaproponowały inne znane osoby?

  Andrzej Chyra jest jednym z najbardziej znanych i utalentowanych aktorów w Polsce. Od lat zmaga się z chorobą alkoholową. Na potrzeby książki „Aktor: zawód” zdobył się na szczerość. Jak teraz się czuje?

  Andrzej Chyra na zaproszenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej wyreżyserował „Carmen” Bizeta. W spektaklu zagrały dzieci. Jak Panu Andrzejowi układała się współpraca z młodymi artystami? Był wymagający dla współpracowników? Ma zamiar skupić się teraz bardziej na reżyserii niż aktorstwie? Czy ogromna scena nie wywołuje w nim obsesyjnego lęku? Ostatnim próbom przed premierą "Carmen" przyglądał się reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy reżysera i scenarzystę Tomasza Wasilewskiego, nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem podczas 66. Festiwalu Filmowego w Berlinie za obraz "Zjednoczone stany miłości", oraz aktorkę Magdalenę Cielecką, która zagrała w tym filmie.

  Pamiętacie historię nauczyciela historii jednego z lubelskich szkół, który przez wiele miesięcy ukrywał fakt, że stracił wzrok? Andrzej Chyra zagrał tego nauczyciela w filmie Carte Blanche. Jutro premiera filmu. A w studiu Dzień Dobry TVN aktor opowiedział o tym, czy poszukuje nowej drogi zawodowej. Czy znudziło mu się grać w polskim kinie?

  Andrzej Chyra w poruszającej historii, którą napisało życie. Oprócz tego: Adam Małysz o „piekielnym” dla Polaków - Dakarze. Na naszym czacie Łukasz Zagrobelny, a w Krakowie - „Piersi” z Marcinem Dańcem. Co połączyło tych artystów? W programie także: Maffashion, czyli Julia Kuczyńska o rzeczach od serca! Porozmawiamy też z urologiem, który maluje portrety gwiazd! Zapraszamy w niedzielę od 8:30. Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  W Lublinie, na planie filmu " Carte Blanche", spotkaliśmy się z Andrzejem Chyrą. Film jest inspirowany prawdziwą historią polskiego nauczyciela, który, by pozostać w pracy i nie stracić kontaktu z młodzieżą, ukrywa, że traci wzrok.

  Główną rolę w filmie opowiadającym historię Macieja Białka, nauczyciela historii który przez lata ukrywał, że stracił wzrok, zagra Andrzej Chyra. W Lublinie, z nauczycielem i aktorem spotkała się Kinga Burzyńska. Czy panowie znaleźli nić porozumienia?

  W piątek, na ekrany kin, wchodzi najnowszy film Jacka Bromskiego "Bilet na księżyc". Na premierze filmu Anna Wendzikowska rozmawiała z Filipem Pławiakiem, Jackiem Bromskim, Andrzejem Chyrą, Mateuszem Kościukiewiczem o ich pierwszych miłościach.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Lidią Popiel i Andrzejem Chyrą. Kim jest tajemniczy mężczyzna przed Zachętą?