Gwiazdy

Anita Lipnicka nagrała protest song. W teledysku występują m.in. Kurdej-Szatan, Koroniewska i Drzewiecka

Gwiazdy

To wyjątkowy duet. Anita Lipnicka nagrała piosenkę z Moriah Woods - amerykańską artystką, która osiadła w Puławach. "Our Voice/Nasz głos" to protest song, który odnosi się do obecnej sytuacji kobiet w naszym kraju. W towarzyszącym utworowi klipie wystąpiła plejada polskich gwiazd.

Anita Lipnicka w duecie z Moriah Woods

"Our Voice/Nasz głos" to wspólne nagranie Anity Lipnickiej i Amerykanki Moriah Woods. Jest to protest song, który można odnieść do tego, co się teraz dzieje w Polsce w związku ze Strajkiem Kobiet.

- Ale jak panie przyznają, to jest utwór ponadczasowy, który ma mówić generalnie o sytuacji kobiet - mówił w naszym programie Mateusz Hładki.

W teledysku do piosenki wystąpiły znane aktorki: Barbara Kurdej-Szatan, Sonia Bohosiewicz, Aleksandra Domańska i Joanna Koroniewska, a także dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

"Our Voice/Nasz głos"

- Kiedy ponad ćwierć wieku temu śpiewałam "Ona ma siłę" byłam młodą, ambitną, zdeterminowaną dziewczyną. Biegłam przed siebie bez wytchnienia, a wiatru w skrzydła dodawała mi świadomość, że żyję w pięknym kraju, który w końcu po tylu latach zniewolenia, odzyskał niezależność i szansę ugruntowania swojej tożsamości. Wolność Polski była moją wolnością. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że 26 lat później przyjdzie mi jeszcze śpiewać protest songi w jej obronie, zaśmiałabym się mu prosto w oczy . A jednak - napisała Anita Lipnicka na Instagramie.

Jak dodała, "Our Voice/Nasz Głos" powstał w sercach dwóch kobiet, poruszonych ostatnimi wydarzeniami w naszym kraju.

- Spotkałyśmy się w tej piosence, by zaśpiewać w niej wspólnym głosem - podkreśliła wokalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Kwarantanna z humorem Anity Lipnickiej. Artystka zachwyciła kreatywnością i ochronną maseczką z... plastrów ogórka

Na scenie DDTVN: Anita Lipnicka - „Piękna i rycerz”

Miód i Dym Anity Lipnickiej

Autor: Luiza Bebłot

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości