Gwiazdy

Andrzej Piaseczny skończył 51 lat. "Życiowo to najlepszy moment"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Andrzej Piaseczny świętuje 51. urodziny
Andrzej Piaseczny świętuje 51. urodziny Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Andrzej Piaseczny w zeszłym roku obchodził 50. urodziny. Niestety z powodu pandemii nie mógł ich hucznie świętować, co zamierza nadrobić teraz, gdy skończył 51 lat. Wcześniej jednak muzyk odwiedził studio Dzień Dobry TVN. Tylko nam opowiedział o swoich planach na kolejny rok.

Andrzej Piaseczny świętuje 51. urodziny

Andrzej Piaseczny przyznał, że dawno nie miał lepszego czasu niż obecnie. Kiedy był jeszcze młodym chłopakiem, nie potrafiłby docenić tego, co ma dzisiaj.

- Nie jestem już dzieciakiem. Od dłuższego czasu mówię, że to najlepszy moment w moim życiu. Zdarzało się lepiej, jeśli chodzi o pierwsze miejsca, ale życiowo to najlepszy moment. Myślę sobie, że przyszedł w dobrym czasie. Gdyby te wszystkie fajne rzeczy zadziały się, kiedy miałem 20 lat, nie umiałbym ich skonsumować - zwierzył się Andrzej Piaseczny.

- Mam charakter, nad którym musiałem długo pracować. Żeby przyjmować dobre słowa, żeby odnaleźć swoją wartość. Długo tego nie miałem, ale lubię smakować życia - przyznał piosenkarz w Dzień Dobry TVN.

Najbliżsi muzyka nie zapomnieli o nim w dniu jego święta. Z okazji 51. urodzin nagrali dla niego specjalne życzenia. Koniecznie zobaczcie wideo:

51. urodziny Andrzeja Piasecznego – czego życzą mu przyjaciele?
51. urodziny Andrzeja Piasecznego – czego życzą mu przyjaciele? Źródło: Dzień Dobry TVN

Andrzej Piaseczny z nowym utworem "Wizje"

W maju ub. roku artysta wydał album z okazji okrągłej rocznicy urodzin. 6 stycznia na naszej scenie odbyła się premiera kolejnego utworu z tej płyty. Wszystkie piosenki znajdujące się na krążku "50/50" zostały napisane i skomponowane przez muzycznych przyjaciół Andrzeja. Autorem utworu "Wizje" jest Mrozu. 

- To był najtrudniejszy partner i współpracownik, bo długo trzeba było za nim chodzić. Ale w końcu się udało. Ta płyta to taki mój prezent, poprosiłem przyjaciół i ulubionych artystów o napisanie utworów na mój krążek. I tak powstał niezwykły urodzinowy album "50/50", z utworami skomponowanymi i wyprodukowanymi dla mnie, przez mistrzów polskiej sceny muzycznej takich jak: Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Jarecki, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Michał Fox Król, Majka Jeżowska, Tomasz Organek. Jedna z piosenek została nagrana przez mój zespół koncertowy i wyprodukowana przez szefa muzycznego zespołu, Łukasza Kowalskiego - mówił Andrzej Piaseczny.

- Zależało mi, by zaprosić  do projektu ludzi, których bardzo cenię i szanuję, a w większości są to moi przyjaciele muzyczni, których bardzo lubię i cenię za twórczość. Szczerze mówić poprosiłem wszystkich by utworu były dla mnie, nie dawałem im zbyt wielu wskazówek, bo też chciałem zobaczyć co o mnie muzycznie myślą i jak mnie widzą - dodał.

Andrzej Piaseczny na scenie Dzień Dobry TVN

Andrzej Piaseczny w piosence „Wizje”
Andrzej Piaseczny w piosence „Wizje” Źródło: Dzień Dobry TVN

Andrzej Piaseczny o coming oucie

O Andrzeju Piasecznym w ostatnim czasie jest naprawdę głośno. Na płycie "50/50" śpiewa o miłości do mężczyzny. Jego coming out wywołał ogromne poruszenie. Czy coś zmieniło się w jego życiu od czasu pamiętnego wyznania?

- To wielka sprawa nie tylko dla mnie, ale też dla wielu osób. Szczególnie takich, które żyją w innych miejscach niż wielkie miasta. Ale jak wiecie, ja ze sobą żyję dobrze od wielu lat. Nie była to nowość dla moich najbliższych. Nie poczułem ulgi, bo od wielu lat żyłem dobrze sam ze sobą - stwierdził muzyk w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości