Moda i Uroda

Zabiegi bankietowe, czyli szybki ratunek dla urody przed "wielkim wyjściem"

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Zabieg bankietowy – szybki ratunek dla urody
Zabieg bankietowy – szybki ratunek dla urody Dzień Dory TVN
wideo 2/8

Zaczynamy karnawał, czyli czas wielu spotkań towarzyskich. Zabiegi bankietowe to obowiązkowy punkt w ofertach większości gabinetów kosmetycznych. Co kryje się pod tym pojęciem? O tym opowiedziała nam dr n. med. Izabela Załęska, kosmetolog.

Zabiegi bankietowe – co to takiego?

Zabiegi bankietowe to szybkie, skuteczne i praktycznie bezinwazyjne metody regeneracji naszej cery. Efektów można spodziewać się od razu po wyjściu z gabinetu, dlatego też decydujemy się na nie tuż przed ważnymi uroczystościami. Czego możemy spodziewać się po wyjściu z salonu? Nawilżenia, rozświetlonej cery i redukcji zmarszczek.

- Kiedyś podejście do zabiegów bankietowych było zupełnie inne. Oczekiwaliśmy szybkiego efektu. Teraz jest inaczej. W estetyce jest szereg zabiegów, które dają nam długotrwałe efekty, nawet do miesiąca – powiedziała kosmetolog Izabela Załęska.

Modne zabiegi kosmetyczne w 2022 roku

Jakie trendy panują w tym roku? Ekspertka przyznała, że modne jest to, co skuteczne. Jednak zabiegami, na które warto zwrócić uwagę, są: peelingi chemiczne, mezoterapia, stymulatory tkankowe oraz ekspresowy lifting za pomocą peptydów.

- Wszystko zależy jednak od metody, jaką wykonamy zabieg. Tutaj mówimy o mezoterapii, gdzie 9 igieł wykorzystywanych jest w jednym czasie. Peptydy blokują neuroprzekaźniki, więc skóra nam się wygładza, do tego kwas hialuronowy – tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Jak często trzeba powtarzać wizytę w salonie? Jeśli nie myślimy tylko o efekcie bankietowym, warto zdecydować się na serię zabiegową. Częstotliwość zabiegów trzeba jednak dostosować do rodzaju zabiegu i stanu skóry pacjenta. Najczęściej dobrym interwałem czasowym jest 10-14 dni.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości