Peeling cukrowy albo kawowy to domowy sposób na szybkie oczyszczenie skóry. Jest tańszy niż gotowe kosmetyki, a działa znakomicie. Przekonaj się, jakie to proste.
Regularne peelingowanie ciała jest bardzo ważne. Jeśli chcesz, by skóra wyglądała zdrowo, była jędrna i gładka, nie możesz zapominać o tym zabiegu. Naturalny peeling do ciała stosowany raz w tygodniu szybko poprawi jej kondycję. Sprawi, że kosmetyki będą lepiej działały, a nawet może zmniejszyć nieestetyczną pomarańczową skórkę na pośladkach i udach.
Najlepszy peeling do ciała to taki, który zetrze ze skóry martwe komórki, ale jej nie podrażni. Jaki wybrać?
Peeling do ciała - zalety stosowania
Systematyczne oczyszczanie skóry z nadmiaru sebum, martwych komórek i innych nagromadzonych w porach nieczystości to podstawa jej pielęgnacji. Peeling do ciała pomoże w takim właśnie dokładnym odświeżeniu skóry. Peeling odblokuje pory i poprawi ukrwienie naskórka. A to oznacza lepiej odżywioną skórę. Masaż, jaki wykonujemy nakładając peeling także dobrze wpływa na jej kondycję, np. zmniejszając cellulit.
Peeling do ciała jest także doskonałym przygotowaniem do kolejnych zabiegów. Dobrze jest wykonać go przed depilacją. Dzięki temu łatwiej usuniemy włoski, a także zmniejszymy ryzyko ich wrastania. Zabieg można również stosować przed nałożeniem balsamu brązującego. Skóra lepiej wchłonie kosmetyk, będzie też miała bardziej równomierny kolor.
Pielęgnacja skóry i włosów
Pielęgnacja skóry i włosów
Peeling do ciała - jak wykonać zabieg?
O peelingu najlepiej pomyśleć, przygotowując wieczorną kąpiel. Na umyte i osuszone ciało nałóż kosmetyk. Peeling do ciała wykonujemy, zaczynając od stóp. Masuj ciało okrężnymi ruchami, posuwając się do góry. Nie wcieraj peelingu zbyt mocno, szczególnie w miejscach, gdzie skóra jest bardziej wrażliwa, jak wnętrza ud czy dekolt. Jeśli peeling, którego używasz zawiera olejki do ciała lub inne substancje odżywiające skórę, możesz pozostawić go na ciele kilka minut. Następnie dokładnie zmyj kosmetyk. Po zastosowaniu peelingu dobrze jest nawilżyć skórę.
Peeling ciała - przeciwwskazania
Mimo że stosowanie peelingu do ciała jest potrzebne, by skóra była zdrowa, nie wszyscy mogą wykonywać ten zabieg. Nie jest on wskazany w przypadku podrażnienia skóry (np. poparzenia słoneczne), czy wysypki. Osoby z obfitym trądzikiem również nie mogą korzystać z takiego oczyszczania. Drobinki złuszczające mogłyby uszkodzić delikatną skórę, powodując rany. Dodatkowo peeling mógłby roznieść bakterie po całym ciele, powodując zaostrzenie problemu.
Domowy peeling do ciała - jak go zrobić?
Przygotowanie własnego naturalnego peelingu do ciała jest bardzo proste. Zajmuje zaledwie kilka minut, a do zrobienia go nie potrzeba wymyślnych składników. Z pewnością masz je w domu. Najprostszy do samodzielnego wykonania będzie peeling cukrowy.
Składniki:
- ½ szklanki cukru;
- 4-5 łyżek oliwy z oliwek, olejku do ciała lub oleju kokosowego.
Wymieszaj oliwę z cukrem. Peeling cukrowy powinien być dość gęsty. Tłuszcz ma jedynie połączyć cukier tak, by nie było suchych drobinek. Doda także poślizgu i sprawi, że peeling będzie dobrze trzymał się skóry. Wmasuj peeling w skórę i pozostaw na kilka minut. Następnie dokładnie zmyj. Mocny peeling do ciała otrzymasz, jeśli użyjesz gruboziarnistego cukru.
Peeling do ciała z kawy
Ten domowy kosmetyk nie tylko doskonale złuszcza martwy naskórek, ale też pomaga w walce z pomarańczową skórką na udach. To dzięki zawartej w kawie kofeinie, która ma działanie ujędrniające. Peeling kawowy poprawia też kolor skóry i spowalnia jej starzenie. Ten wspaniały kosmetyk możesz zrobić samodzielnie.
Potrzebne będą:
- ½ filiżanki fusów po kawie;
- 4-5 łyżek oliwy;
- 2 łyżeczki miodu.
Wszystkie składniki połącz do uzyskania gęstej, błotnistej masy. Peeling nie może być zbyt mokry, bo wtedy nie będzie trzymał się skóry. Zawartość miodu spotęguje odżywcze działanie peelingu kawowego. Wmasuj go w skórę i pozostaw na kilka minut, by skóra wchłonęła dobroczynne substancje. Następnie dokładnie zmyj.
Peeling z soli morskiej
Ten produkt także ma działanie antycellulitowe. Wystarczy raz w tygodniu wykonywać peeling z soli morskiej, by widocznie zmniejszyć pomarańczową skórkę.
Składniki:
- 3 łyżki soli morskiej (lub himalajskiej);
- 1 duża łyżka oleju kokosowego.
Zmieszaj oba składniki. Nałóż peeling i masuj ciało przez kilka minut. Następnie dokładnie zmyj pozostałości kosmetyku.
Zobacz także:
- Jogurt naturalny w pielęgnacji skóry. Dlaczego warto go stosować?
- Kąpiel solankowa w domu – jak ją samodzielnie przygotować? Komu jest polecana?
- Czy warto korzystać z darmowych zabiegów medycyny estetycznej? "Zdarza się, że tego rodzaju szkolenia prowadzone są przez osoby, które nie są lekarzami"
Autor: Adrian Adamczyk
Źródło zdjęcia głównego: PetrePlesea/Getty Images