Zdrowie

Jak zatroszczyć się o stan skóry, włosów i paznokci? "Piękno rozpoczyna się od środka"

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie

Troska o kondycję skóry, włosów i paznokci nie powinna ograniczać się wyłącznie do korzystania z kosmetyków pielęgnacyjnych. Podstawę pięknego wyglądu stanowią zdrowe nawyki oraz odpowiednio skomponowana dieta. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym Agnieszka Cegielska.

Jak zadbać o urodę od środka?

Promienna skóra, lśniące włosy i mocne paznokcie to marzenie wielu osób. Niestety, niektóre nawyki mogą odbijać swoje piętno na naszym wyglądzie i tym samym pozbawiać nas szansy na jego spełnienie. Atrakcyjna prezencja uzależniona jest od kilku czynników, jednak jej podstawę stanowi zdrowa dieta. Połączenie wartościowych posiłków z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu może przynieść spektakularne rezultaty.

Piękno rozpoczyna się od środka. My bardzo często chcemy iść na skróty, wydaje nam się, że luksusowy, bardzo drogi krem załatwi wszystkie nasze problemy, a tak nie jest

- zauważyła Agnieszka Cegielska. Propagatorka naturalnego stylu życia zwróciła również uwagę na to, że problemy ze stanem skóry czy włosów często powiązane są z konkretnymi wyborami. Palenie papierosów i brak sportu to zaledwie część błędów, których powinniśmy się wystrzegać.

Codzienny jadłospis powinien obfitować w cenne witaminy i minerały. Nie bez znaczenia pozostaje także utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. Zdaniem ekspertki, warto jak najczęściej sięgać po owoce, warzywa i kiełki, jak również po niedoceniane w Polsce algi. Ważne znaczenie w diecie odgrywają także nasycone kwasy tłuszczowe, których źródło stanowią orzechy i ziarna. Pestki dyni i ser to z kolei bogactwo minerałów, w tym cynku, który odpowiada za wsparcie układu odpornościowego, ale także za poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci.

Napary z ziół - dlaczego warto po nie sięgać?

Agnieszka Cegielska zwróciła również uwagę na dobroczynne działanie naparów ziołowych. Wywary z wybranych roślin pozwalają usprawnić proces detoksykacji organizmu, mogą także skutecznie niwelować stres. O poranku warto sięgać po czyściec leśny, pokrzywę, dziurawiec i miętę, z kolei wieczorem sprawdzają się wyciszające herbaty, które pozwalają pozbyć się napięcia. W trosce o nienaganny stan skóry, warto zdecydować się na wyjątkowy napój, który towarzyszy Agnieszce Cegielskiej od czasów studiów. Chodzi o herbatę z fiołka trójbarwnego, która uważana jest za naturalne remedium na trądzik.

- Jakość skóry, włosów, paznokci to jest papierek lakmusowy tego, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu, więc najpierw nawadniamy nasz organizm, dotleniamy go, odżywiamy, żeby później efekt tego był na zewnątrz - podsumowała ekspertka.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: mjagielski/Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości