Makijaż

Jak prawidłowo dobrać podkład? "To jest największy problem wszystkich pań"

Makijaż

Autor:
Sabina
Zięba
Perfekcyjny podkład, czyli jaki?

Wiele kobiet używa podkładu, by stworzyć swój codzienny make-up, jednak nie każda robi to prawidłowo. Częstym błędem jest niewłaściwe dobranie kosmetyku do koloru skóry, bądź jej rodzaju. Jak zrobić to w umiejętny sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała makijażystka, Marta Gąska.

Jak dobrać podkład?

Według makijażystki podkład to podstawa. Już sama jego angielska nazwa (czyli "foundation"), wskazuje, że to fundament i baza. Od niego należy zacząć makijaż, dlatego ważne jest, aby podkład był dobrze dobrany. Aby zrobić to w prawidłowy sposób, warto odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania i nie sugerować się wyborami koleżanek czy promocjami.

- Dobranie podkładu to jest największy problem wszystkich pań. (...) Po pierwsze - trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką mam cerę, jaki mam rodzaj cery - czy mam suchą, odwodnioną, tłustą, czy mieszaną, bo to jest kluczowe pytanie. (...) I mamy drugie pytanie - jak chcemy wyglądać? Jakiego efektu oczekujemy od podkładu? Bo każda z nas jest inna - tłumaczyła Marta Gąska w Dzień Dobry TVN.

Rodzaje podkładów

Podkładem można osiągnąć różne efekty. Niektóre kosmetyki są bardziej kryjące, inne z kolei zapewniają efekt "make-up no make-up". Specjalistka zaapelowała, by raczej używać lekkich podkładów, a niedoskonałości zakrywać miejscowo korektorem. Cięższe i kryjące podkłady poleciła na imprezy czy pojedyncze wydarzenia, lecz nie na co dzień.

- Dla osób, które mają suche i odwodnione skóry, tylko i wyłącznie lekkie i nawilżające podkłady, ale jeżeli mamy np. tłustą czy mieszaną cerę, to rzeczywiście możemy sobie pozwolić na kryjący podkład. (...) Ja jestem fanką pielęgnacji i uważam, że (...) podstawą każdego pięknego makijażu jest dobrze wypielęgnowana cera - mówiła makijażystka w naszym programie.

Wiele też zależy od sposobu aplikacji. Podkład można nakładać palcami, pędzlem, bądź gąbeczką, która jest najskuteczniejsza, bo dzięki niej można łatwo podkład "wklepać" i wetrzeć w skórę - dodatkowo jest to najoszczędniejszy sposób, ponieważ zużywa się najmniej produktu.

- To już jest trochę mit, że podkłady zapychają pory. To musi być już naprawdę słaby podkład, bo firmy się prześcigają w tym, żeby podkłady były coraz fajniejsze i żeby miały filtry przeciwsłoneczne - dodała Marta Gąska.

Makijażystka tłumaczyła, że na podkład należy nałożyć puder, ponieważ bez tego się nie utrzyma. Makijaż musi być wykończony i najlepiej użyć do tego pudru sypkiego. Wyjaśniła także, że podkład BB, bądź CC możemy sobie zrobić samodzielnie w domu, ponieważ jest to wymieszany krem z podkładem. Zdradziła: "CC jest bardziej kryjący niż BB, a BB jest dużo lżejszy niż CC, czyli do CC dołożyli trochę więcej podkładu".

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości