Najmodniejszy makijaż na imprezę w tym sezonie. Jak go wykonać?

pokaz Dior haute couture A/W 2021
pokaz Dior haute couture A/W 2021
Źródło: materiały prasowe Dior
Tworząc jesienno-zimowy make-up należy mieć na uwadze nie tylko zakrycie niedoskonałości, ale także pielęgnację cery. Najmodniejszy makijaż na imprezę w tym sezonie łączy w sobie te kwestie i jest spektakularny, choć bardzo łatwy do zrobienia. Jak go wykonać?

Makijaż na sezon jesień/zima 2021

Nadeszła jesień, która oznacza dla naszej skóry spore zmiany. Obecnie mamy styczność z mniejszą ilością promieni słonecznych, silnym wiatrem i niższą temperaturą, co może sprawić, że cera będzie się przesuszać i odwadniać. W codziennym makijażu należy więc pamiętać o tym, żeby nie tylko maskować mankamenty urody, ale również chronić twarz przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. W związku z tym niezastąpiona staje się baza pod makijaż, która sprawia, że kosmetyki lepiej przylegają do cery, dzięki czemu lepiej ją chronią. Podkład oraz puder mogą stanowić barierę ochronną, maskują występujące na zimnie zaczerwienienia i zabezpieczają dodatkowo skórę, dlatego też o tej porze roku powinny po nie sięgać nawet osoby, które nie muszą korzystać z make-upu, gdy jest cieplej. Jak jednak stworzyć najmodniejszy makijaż tego sezonu?

Modny make-up z pokazu Diora

Obecnie promuje się odejście od wyrazistego, pełnego makijażu na rzecz delikatnego podkreślenia urody, które nie będzie się bardzo rzucać w oczy. Dior postanowił to w świetny sposób połączyć z wersją wieczorową. Zarówno na pokazie kolekcji Ready-to-Wear na ten sezon, jak i Haute Couture, znany dom mody postawił na kontrast ledwo widocznych ust i delikatnej skóry z przydymionymi oczami.

To świetny sposób na połączenie minimalizmu z maksymalizmem. Wystarczy nałożyć bazę pod makijaż, podkład, puder i skupić się na powiekach. Co istotne, wykonując ten make-up nie trzeba przejmować się utrzymaniem nieskazitelnego makijażu oczu, bowiem im bardziej jest on rozmazany, tym lepiej. Można to łatwo osiągnąć po prostu przeciągając kredką do oczu wokół nich i delikatnie rozcierając. Aby dodatkowo podkręcić efekt, warto dodać odrobinę metalicznego złota w kącikach.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe Dior

podziel się:

Pozostałe wiadomości