Przepych, pióra, gorsety i koronki, czyli hollywoodzki pokaz domu mody Gucci

Autor:
Sabina
Zięba
pokaz wiosna-lato 2022

Nazwisko Gucci od dawna jest związane z Hollywood, a teraz postanowił wykorzystać to dyrektor kreatywny tego domu mody, Alessandro Michele. Najnowsza kolekcja prestiżowej marki na sezon wiosna-lato 2022 została pokazana na kultowym Hollywood Boulevard w Los Angeles. Ubrania prezentowali nie tylko modele i modelki, ale też znane gwiazdy.

Pokaz mody Gucci

Jeszcze w tym miesiącu swoją premierę będzie miał film "House of Gucci" z Lady Gagą w roli głównej, przez co nazwa tego domu mody jest na językach jeszcze częściej niż zwykle. Alessandro Michele tym bardziej postarał się o odpowiednią oprawę dla prezentacji najnowszej kolekcji na sezon wiosna-lato 2022. Dyrektor kreatywny zablokował Hollywood Boulevard, gdzie zaprezentował nową linię ubrań zatytułowaną "Love Parade". Skąd ta nazwa? Otóż on sam ma sentyment do przemysłu filmowego, ponieważ jego mama pracowała jako asystentka we włoskiej firmie produkującej filmy. Tym razem postanowił zainspirować się jej słowami oraz historiami i w kultowym miejscu na chwilę zatrzymał czas. Warto dodać, że dom mody Gucci w tym roku obchodzi swoje 100. urodziny.

Szafy gwiazd, czyli cykl "Moda na spacer"

Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Na wybiegu rządziły sylwetki, z których wybrzmiewał duch złotej ery kina. Królowały pióra, wszyte gorsety, koronki i przezroczystości. Wiele projektów dodawało dostojności i elegancji, jednak niektóre w świetny sposób łączyły ze sobą streetwear i wykwintność. Można było zauważyć wielobarwne legginsy, oversizowe marynarki, koszule w wakacyjne i nieco hawajskie wzory, dziewczęce sukienki, a także satynowe spódnice. Z dodatków w oczy rzucały się tiary, boa, kabaretki, rękawiczki do łokci, a także duże okulary. Pojawiły się nawet greckie elementy w postaci kreatywnie udrapowanych metalicznych sukni. Skąd ta inspiracja?

- Hollywood to w końcu grecka świątynia zamieszkana przez pogańskie bóstwa – stwierdził Alessandro Michele.

Gwiazdy na wybiegu

Wydarzenie przyciągnęło tłum gwiazd. Do zdjęć pozowały Miley Cyrus, Dakota Johnson, Billie Eilish, Salma Hayek, Tyler the Creator, Olivia Wilde, Gwyneth Paltrow (która pojawiła się w garniturze Gucci, jaki miała na sobie już w 1996 roku), a także Serena Williams. Niespodzianki czekały na widzów również na wybiegu. Jako modele i modelki pojawiło się wielu artystów. Największą uwagę skupił oczywiście Jared Leto, który od lat ściśle współpracuje z marką i jest jej twarzą, a także Macaulay Culkin, czyli odtwórca tytułowego dzieciaka w filmie "Kevin sam w domu". Choć media wielokrotnie informowały o złym stanie zdrowia artysty i jego uzależnieniu od alkoholu oraz narkotyków, wydaje się, że już stanął na nogi.

pokaz Gucci "Love Parade", wiosna-lato 2022
Jared Leto na wybiegu Gucci "Love Parade" Źródło: Materiały prasowe Gucci
pokaz Gucci "Love Parade", wiosna-lato 2022, kevin sam w domu
Macaulay Culkin na wybiegu Gucci "Love Parade" Źródło: Materiały prasowe Gucci

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Gucci

Pozostałe wiadomości