Włosy

Fryzury na nieumytych włosach. Jak je wykonać?

Włosy

Autor:
Sylwia
Wołoch
kobieta jedząca sałatkę

Każdemu zdarza się czasem zaspać... Problem pojawia się jednak, gdy poprzedniego dnia nie chciało nam się myć włosów. Poznaj kilka inspiracji, które uratują twoją fryzurę, kiedy do wyjścia zostało bardzo niewiele czasu.

Jakie fryzury wykonać na nieumytych włosach?

Zdarzają się dni, w które po prostu nie mamy czasu na podstawowe czynności, takie jak poranny prysznic czy śniadanie. Wtedy nie ma mowy także o umyciu i dokładnym wysuszeniu włosów, które może trwać nawet około 30 minut.

W takich sytuacjach wiele kobiet ratuje się używając suchego szamponu lub pudru dla niemowląt. Jego częste używanie nie przynosi jednak korzyści, a może jedynie zapchać pory na skórze głowy i doprowadzić do problemów z łupieżem. Jak zatem poradzić sobie z włosami, kiedy np. zaspaliśmy i nie mamy czasu na ich umycie, wysuszenie i wystylizowanie?

Zobacz video: Pielęgnacja włosów blond

Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blond Źródło: Dzień Dobry TVN

Fryzury na nieumytych włosach - jakie wykonać?

Nieumyte włosy nie muszą od razu oznaczać dnia w czapce, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją założyć. Odpowiednio upięte mogą sprawiać wrażenie zupełnie świeżych. Popularne są szczególnie ciasne upięcia przy głowie, jednak także pełne objętości koki i luźne kucyki - wszystko zależy od tego, co w naszym wypadku lepiej ukrywa niedociągnięcia.

W razie prawdziwego bad hair day, dobrym rozwiązaniem są także wszelkiego rodzaju opaski do włosów, satynowe chustki i ozdoby delikatnie ukrywające nieświeży przedziałek. Wszystko zależy od tego, ile zostało nam czasu do wyjścia oraz co najlepiej pasuje do naszego stylu.

Fryzury na nieumytych włosach - inspiracje

Niechlujny kucyk - zwiąż włosy w kucyk i spróbuj wyjąć kilka pasem z przodu. Możesz podkręcić je na lokówce, by dodać włosom objętości i tym samym odciągnąć uwagę od tego, że twoje włosy nie są już pierwszej świeżości.

Włosy spięte klamrą - klamra to świetne i szybkie rozwiązanie dla nieumytych włosów. Jeżeli przód twoich włosów jest krótszy, możesz go wypuścić, jeżeli są jednej długości - zaczesz je gładko i zepnij.

Wysoki kok - to zawsze dobre i szybkie rozwiązanie w razie niespodziewanie długiej drzemki. Wystarczy przygładzić włosy przy głowie i spiąć je w niechlujny sposób.

Warkocz francuz - fryzury wykonywane ciasno przy głowie dobrze ukrywają nieświeże włosy, ponieważ znikają wtedy dysproporcje między oklapniętymi włosami przy skórze i "nadającym się" dołem.

Modną alternatywą dla warkocza typu francuz jest też kucyk warstwowy, dobierany w bardzo podobny sposób. Różnica polega na tym, że każda dobrana partia włosów spinana jest przy głowie cienką, przezroczystą gumką.

W przypadku włosów zupełnie nie nadających się do pokazania publicznie, z pomocą przybywają satynowe chustki, które ze złotą biżuterią sprawiają, że stylizacja właściwie robi się sama.

W ukryciu nieświeżych kosmyków pomoże także opaska. Wystarczy zaczesać włosy do tyłu i wyciągnąć krótsze pasma do przodu, a opaskę umieścić dokładnie między zaczesanymi a wyjętymi włosami.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: martinedoucet

Pozostałe wiadomości