Moda i Uroda

Sukces polskich projektantek w Dubaju. "Pojechałyśmy na targi, a wróciłyśmy z otwarciem pokazu"

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Sukces Anety Larysy Knap w Dubaju
Dzień Dobry TVNSukces Anety Larysy Knap w Dubaju

Aneta Larysa Knap wróciła z Dubaju z wyróżnieniem Best Folk Fabric 2021. Początkowo miała wziąć udział jedynie w targach, a finalnie przygotowała pokaz mody i ubrała gościa specjalnego. Była tam razem z projektantką biżuterii Edytą Gąsior.

Polska projektantka mody odniosła sukces w Dubaju

Projektantki pojechały do Dubaju na targi. Jednak na miejscu ich plany się zmieniły, po rozmowach z osobami z branży okazało się, że jest możliwość zaprezentowania kreacji i biżuterii także na wybiegu.

- Niesamowite zaskoczenie. Pojechałyśmy na targi, a wróciłyśmy z otwarciem pokazu International Fashion Week Dubai - wyznała Aneta Larysa Knap.

Knap i Gąsior wystylizowały również ukraińską wokalistkę, Lubovnicę, która zachwyciła się kreacjami i biżuterią, tworzonymi przez Polki.

- Zdecydowała się na kreację Anety, na biżuterię Anui i w ten sposób otworzyłyśmy pokaz - wspomniała Edyta Gąsior.

Projektantki mają specjalny przekaz

Projektantki nie chcą prezentować jedynie ubrań, mają przekaz. Chcą pokazać przejście tradycji w nowoczesność, wzornictwo i inspirację folklorem prosto z Podhala.

- Te tkaniny bezpośrednio wydobywane są od góralek. To są stare chusty ludowe, bardzo leciwe, które albo by były za jakiś czas w archiwum albo pojawiłyby się w muzeum. W tym momencie są wkładane w nowoczesny strój - wyjaśniła Aneta Larysa Knap.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Pozostałe wiadomości