Gwiazdy

250 szefów kuchni świętowało 70. urodziny Kurta Schellera. "Kulinarna ikona tego kraju"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Andrzej Polan, Miłka Fijałkowska
70-te urodziny Kurta Schellera
70-te urodziny Kurta SchelleraDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Mistrz sztuki kulinarnej i kreator smaków Kurt Scheller skończył 70 lat. Jego przyjaciele przygotowali z tej okazji wyjątkową ucztę dla duszy i ciała. Zaprosili 250 znamienitych szefów kuchni zarówno z polski, jak i ze świata, którzy razem z nim zjedli wyśmienite dania.

Kurt Scheller skończył 70 lat

Kurt Scheller jest szwajcarskim szefem kuchni, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem w swojej branży. Gotował w najlepszych, prestiżowych hotelach, a swoje umiejętności doskonalił w wielu miejscach na świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, na Jamajce czy w Ekwadorze. Prowadzi akademią kulinarną sygnowaną swoim nazwiskiem, a także jest laureatem licznych, prestiżowych nagród.

Bliscy kucharza z okazji jego 70. urodzin zorganizowali specjalną uroczystość. Ważnym elementem był oczywiście ogromny tort z herbem Schellerów, który przygotował Paweł Mieszała, mistrz Polski i świata w cukiernictwie. - Pojawił się biszkopt na wanilii madagaskarskiej, później mamy czekoladę mleczną prosto z Belgii połączoną z crunchem. Kolejną warstwą jest mascarpone z marakują, to przełamanie słodkości i kwasowości. Jest też konfitura malinowa. Wszystko jest okraszone białą czekoladą, tych warstw jest dużo. Mam nadzieję, że wszystkim będzie smakować - powiedział Mieszała.

Nad urodzinowym menu czuwał Marcin Sasin, szef kuchni. - Bardzo cieszę się, że to grono 250 szefów kuchni zaufało mi, że to ja mam przygotować tę imprezę. Pół roku temu ja i szefowie kuchni usiedliśmy przy wielkim stole i była burza mózgów, co mamy przygotować. Dostałem finalnie menu, które składa się z 15 stron. Są dania z tych krajów, w których pracował i bywał, ale też te jego ulubione, które je na co dzień - powiedział Sasin.

Kurt Scheller - mistrz kulinariów

Znany kucharz i juror "MasterChef Junior", Tomasz Jakubiak, bardzo ceni kunszt Kurta Schellera. - To kulinarna ikona tego kraju. Prekursor współczesnej kuchni i wielkich zmian, które na polskim rynku gastronomicznym nastąpiły - przyznał Jakubiak.

Scheller był bardzo szczęśliwy, że przyjaciele przygotowali dla niego tak wspaniały jubileusz. - Szok. Było troszkę gorąco, były łzy - przyznał Kurt.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Andrzej Polan, Miłka Fijałkowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości