Gwiazdor ukraińskiej telewizji miał okazję gotować dla Putina. "Wstydzę się tego"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Gwiazdor ukraińskiej telewizji uciekł przed wojną
Gwiazdor ukraińskiej telewizji uciekł przed wojną
Wojna w Ukrainie
Wojna w Ukrainie
Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Daniel Olbrychski dla Ukrainy
Wiktor Zborowski dla Ukrainy
Wiktor Zborowski dla Ukrainy
Grażyna Torbicka dla Ukrainy
Grażyna Torbicka dla Ukrainy
Michał Szpak dla Ukrainy
Michał Szpak dla Ukrainy
Łukasz Płoszajski dla Ukrainy
Łukasz Płoszajski dla Ukrainy
Hector Jimenez Bravo jest szefem kuchni pochodzenia kanadyjsko-kolumbijskiego. Od lat związany jest Ukrainą, gdzie prowadzi restauracje i sędziuje w "MasterChefie". W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej pracy, misji w Polsce i gotowaniu dla... Władimira Putina.

Hector Jimenez Bravo - gwiazdor ukraińskiej telewizji

Hector Jimenez Bravo urodził się w Kolumbii, a od 12 lat jego domem jest Ukraina.

- Właściwie całe życie pracuję jako kucharz. (...) Przed Kijowem pracowałem w Singapurze, Hongkongu i na Malediwach. Później dostałem propozycję przeniesienia się do Kijowa, gdzie szefowałem restauracji w InterContinental. Po przyjeździe okazało się, że w Ukrainie zaczyna się program "MasterChef" i zaprosili mnie na casting. Spodobało im się to, co robię zawodowo. Przez ostatnie 10 lat uczestniczyłem w 20 sezonach "MasterChefa" dla profesjonalistów, dzieci, nastolatków, amatorów. Wszystkie rodzaje - wymieniał nasz gość.

Jak dodał, Ukraińcy otworzyli przed nim swoje serca. - Nikogo nie obchodziło jakiego koloru mam skórę i moja wymowa. Ich interesowało tylko to, że to, co robię, robię dobrze - przyznał rozmówca Dzień Dobry TVN.

Hector Jimenez Bravo o pomocy uchodźcom

Ze względu na inwazję Rosjan Hector Jimenez Bravo przeniósł się tymczasowo do Polski. - Przyjechałem do Warszawy, aby pomóc uchodźcom. W tym momencie nawiązuję kontakty z różnymi organizacjami. (...) To, co Polska robi, by pomóc uchodźcom, to jest po prostu niewiarygodne i wielkie brawa dla Polski. Bo to wy otworzyliście drzwi swoich domów dla Ukraińców. Moje podejście nie jest takie, że skoro w Ukrainie jest wojna, to ja pakuję walizki i uciekam do Kanady. Nie! Ukraina to mój dom - argmunetował.

Hector Jimenez Bravo gotował dla polityków

Hector Jimenez Bravo gotował dla wielu znanych osób. Jego kulinarny talent doceniły m.in. Elżbieta II, Madonna czy Naomi Campbell. Swoje dania serwował też politykom.

- Pracowałem w Petersburgu. Byłem tam dwa lata. W trakcie mojego pobytu odbywał się szczyt G8 w 2006 roku, a hotel, w którym gotowałem był jednym z goszczących głowy państw. Był tam Tony Blair, George W. Bush i również Putin. W tamtych czasach uważałem, że dla mnie to świetna rzecz i bardzo fajnie jest mieć w CV coś takiego. Teraz wstydzę się tego - wyjaśnił szef kuchni.

Nasz rozmówca wiele zawdzięcza Ukrainie. To u naszych sąsiadów ma restauracje i fabrykę ciast. Obecnie jego kucharze gotują dla armii. - Jestem zrozpaczony. Moja rodzina, żona, teściowa, przyjaciele w Kanadzie, wszyscy każdego dnia staramy się na nowo zrozumieć, że kraj - równie piękny jak Polska - nagle wskutek decyzji jednego człowieka jest okupowany... - zaznaczył.

Gdzie przebywał Hector Jimenez Bravo, gdy wybuchła wojna w Ukrainie? Jak zorganizował transport dla teściowej? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości