Gwiazdy

    Gwiazdy

    Dua Lipa to brytyjska piosenkarka pochodzenia kosowsko-albańskiego, na punkcie której oszalał cały świat. Wierne grono fanów wokalistka zdobyła także w Polsce - jej najnowsza płyta będąca zarazem drugim studyjnym albumem - "Future Nostalgia", jest jedną z najlepiej sprzedających się obecnie w naszym kraju. Skąd wokalistka czerpie inspiracje i czy lubi wracać na występy do Polski? Na te, jak i inne pytania Dua odpowiedziała w ekskluzywnej rozmowie w Gabi Drzewiecką.

    Podczas pandemii koronawirusa, gdy odwołano wszystkie koncerty i festiwale, wielu muzyków szuka alternatywnych rozwiązań. Artyści wykazują się kreatywnością, by nie stracić kontaktu z fanami. Młoda amerykańska piosenkarka Billie Eilish wpadła na pomysł, by razem ze swoim tatą stworzyć muzyczne show. Ogłaszając projekt w Internecie, podzieliła się wspólnym zdjęciem z czasów, gdy była dzieckiem.

    Dla Blue Café czas izolacji okazał się kreatywny. Zespół zrealizował teledysk w pustym, imponującym wnętrzu Filharmonii Łódzkiej. Artyści wybrali bardzo emocjonalny utwór ,,Ave Maria” J. S. Bacha. Dedykowali go wszystkim, którzy w czasie pandemii ratując życie innych -narażają własne oraz ludziom sztuki i instytucjom kulturalnym czekającym na ponowne otwarcie scen. Jak wyglądała praca nad tym niezwykłym nagraniem? Opowiadali nam o tym wokalistka Dominika Gawęda i kompozytor Paweł Rurak-Sokal.

    Mijają kolejne dni i miesiące odkąd na świecie wybuchła pandemia koronawirusa. O tym, co robią polskie gwiazdy i do jakich inicjatyw się przyłączają, słyszymy codziennie w mediach. Anna Senkara opowiedziała nam, co słychać u angielskich celebrytów. Prosto z Londynu przedstawiła nam najnowsze wieści.