Gwiazdy

  Gwiazdy

  Viola Kołakowska będzie występowała w teatrze Imka. Jak się przygotowuje do tego? Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała również o ślubne plany pary aktorskiej.

  Niektórzy rodzice marzą, aby dzieci poszły w ich ślady. A jak jest w przypadku Małgorzaty Rozenek-Majdan, Violi Kołakowskiej, Tomasza Karolaka, Olgi Borys, Moniki Mrozowskiej i Omeny Mensah. Czym interesują się ich dzieci? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Miał 90 lat, ale mało kto dopuszczał do siebie myśl, że Andrzej Wajda nas opuści. Ten dzień niestety nadszedł. Poprosiliśmy przyjaciół reżysera: Krystynę Jandę, Janusza Gajosa i Jana Englerta, aby powiedzieli, jak go zapamiętają.

  Jak wyglądają przygotowania Kuby Wesołowskiego do 100-kilometrowego biegu? Czy jego znajomi i przyjaciele wierzą, że da radę, czy raczej boją się o jego zdrowie? Zobaczcie, jak aktor poradził sobie podczas prób wydolnościowych. My wierzymy, że Kuba da radę, kibicujemy mu i trzymamy kciuki. A Wy?

  Radosław Majdan zaangażował się w akcję mającą na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację sparaliżowanego piłkarza Polonii Rafała Kośca. W niedzielę Radek wziął udział w meczu charytatywnym między kadrą Polonii, która w 2000 r. zdobyła mistrzostwo Polski a reprezentacją artystów. Z Radosławem i Rafałem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jakim wynikiem zakończył się mecz?

  Jest pisarką, dziennikarką, szefową dużej stacji telewizyjnej, matką i żoną. Jak udaje się jej pogodzić te wszystkie zajęcia, czy ma jeszcze choć trochę czasu dla siebie? Na spacer z Darią Bignardi zabrała nas Ula Chincz.

  Rafał Mroczek został ojcem. Jak się czuje w tej roli? Czy zarwał już kilka nocy? Zapytała go o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Na planie Drugiej szansy odbył się pokaz mody kolekcji zaprojektowanej przez Dorotę Williams, która na co dzień ubiera aktorów tego właśnie serialu. Kto z jej przyjaciół pojawił się na pokazie? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Natalię Lesz. Na zakończenie programu, piosenkarka wystąpiła na naszej scenie w utworze Agnieszki Osieckiej "Jedni piszą wiersze piórem". Wcześniej, w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem, powiedziała jak odnajduje się w roli matki, aktorki i piosenkarki. Czy trudno jest pogodzić ze sobą wszystkie te obowiązki?

  Znany mi.in. z filmu "Pokój z widokiem" i "Dziewczyna z tatuażem", brytyjski aktor Julian Sands, wystąpi w warszawskim Kinie Elektronik, w wyreżyserowanym przez Johna Malkovicha spektaklu - "A celebration of Harold Pinter". Jak zaczęła się jego, trwająca już 43 lata, przyjaźń z reżyserem? Pierwszy raz odwiedził Polskę pod koniec lat osiemdziesiątych, a co zaskoczyło go w naszym kraju podczas aktualnej wizyty?

  Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę za główną rolę kobiecą w filmie "Ostatnia rodzina". Choć w swoim dorobku ma wiele ciekawych ról, to właśnie kreacja Zofii Beksińskiej przyniosła jej prawdziwą eksplozję popularności. Jak Aleksandra Konieczna czuje się jako "wielkie aktorskie odkrycie ostatnich miesięcy"? Czy w jej domu rozdzwoniły się telefony z propozycjami kolejnych ról.

  Polska kultura straciła wielkiego człowieka - w wieku 90 lat odszedł od nas ceniony reżyser filmowy i teatralny Andrzej Wajda. Miał w swoim dorobku wiele filmów, a wśród nich: Kanał, Popiół i diament, Ziemia obiecana, Człowiek z żelaza i Katyń. Za zasługi dla rozwoju kinematografii reżyser był wielokrotnie nagradzany, m.in. otrzymał Oscara za całokształt twórczości.

  Katarzyna Warnke: "Na planie nie ma intymności, są osoby trzecie (...) wstydzimy się, musimy przekraczać granice. To nie jest przyjemne". Sceny erotyczne pojawiają się w wielu produkcjach filmowych i sztukach teatralnych. Czy w szkole aktorskiej są zajęcia, na których studenci uczą się jak radzić sobie z takimi wyzwaniami? O tym, jak telewizyjna erotyka wygląda "od kuchni", opowiedzieli nam Katarzyna Warnke, Joanna Jarmołowicz i Wojciech Zieliński.

  Anita Lipnicka wróciła na scenę muzyczna z nowym singlem - "Ptasiek". Jak Wam się podoba ten utwór? Artystka opowiedziała nam też o "nowym otwarciu" w swoim życiu i celach, jakie sobie stawia na najbliższe lata. Od samego rana odpowiadała też na Wasze pytania na czacie Dzień Dobry TVN!

  Adam Małysz: "Przyrzekłem sam sobie, że nie wrócę jako aktywny zawodnik. Wiem doskonale, że bardzo dużo pracy musiałbym włożyć, żeby wrócić do skoków. (...) Będę dyrektorem-koordynatorem, będę nadzorował kadrę i wspierał ich w terenie". O powrocie do skoków narciarskich, choć nie na skocznię, Adam Małysz opowiedział Kindze Burzyńskiej. Chcielibyście jeszcze zobaczyć Adama "w locie"?

  Marcin Meller: "Widziałem 'Wołyń' uważam, że jest to film wybitny, poruszający. (...) Uczciwiej nie można było zrobić filmu na ten temat". Czy reżyser obawia się tego, jakie emocje może obudzić jego dzieło w społeczeństwie? Wojciech Smarzowski: "To film zrobiony po to, żeby pamiętać, a nie po to, żeby się mścić. (..) Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wsparli fundację na rzecz filmu Wołyń, bez Waszej pomocy tego filmu nie byłoby w kinach. Dzięki!". Widzieliście już film? Jak wrażenia?

  Po raz pierwszy w historii tych wyborów, tytuł Miss Islandii otrzymała dziewczyna, której rodzina nie pochodzi jedynie z Islandii. Czym na co dzień zajmuje się Miss Islandii, czym ujęła jurorów i jaki kraj będzie reprezentowała na wyborach Miss World w Waszyngtonie? W studiu Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z Anną Larą Orlowską i jej mamą Elżbietą Orłowską.

  Na scenie Dzień Dobry TVN: Damian Ukeje i jego utwór - "Niedźwiedź". Jak Wam się podobał występ?

  Program "Rozmowy w Toku", prowadzony przez Ewę Drzyzgę, z końcem października znika z anteny. Jak Ewa wspomina minione 16 lat? Czy teraz znajdzie czas, żeby wypocząć i gdzie będzie "czyścić umysł" przed nowymi wyzwaniami? Zobaczcie, czy Marcinowi i Magdzie udało się dowiedzieć, o czym będzie nowy program prowadzony przez Ewę? Na kiedy przewidziana jest jego premiera?

  Jak czuje się aktorka, która w filmie jest charakteryzowana na brzydszą niż w rzeczywistości? Anna Wendzikowska spotkała się z odtwórczynią głównej roli w filmie "Dziewczyna z pociągu" - Emily Blunt. Co łączy brytyjską aktorkę z Polską?

  Graham Masterton jest nazywany mistrzem thrillera i horroru. Jest również autorem serii poradników o seksie. W opustoszałym ośrodku dla obłąkanych spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Dlaczego pisarz wybrał na spotkanie właśnie to miejsce? Czy doświadczył czegoś takiego, jak kontakt ze zjawiskami nadprzyrodzonymi? Czy któryś z jego synów pisze książki? Okazuje się, że pisarz ma związki z Polską.

  Na ekrany kin wszedł właśnie film „Dziewczyna z pociągu”. Możemy w nim oglądać między innymi przystojnego Luke'a Evansa. W ekranizacji bestsellerowej powieści Luke gra mroczną postać. Jak wpływają na niego bohaterowie których gra? Jak radzi sobie z sytuacjami, kiedy coś idzie nie po jego myśli? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Jesień to czas, kiedy na muzycznym rynku pojawiają się nowości. Po siedmiu latach nową płytę wydała właśnie Agnieszka Chylińska. Wokalistka wróciła do dawnych, rockowych brzmień. Na scenę powraca również Anita Lipnicka oraz Grzegorz Markowski. Co szykują dla swoich fanów? O muzycznych nowościach nie tylko na rynku polskim w Dzień Dobry TVN powiedział dziennikarz Marcin Wojciechowski.

  Claudio Capéo to obiecujący muzyk z Francji, obdarzony lekko ochrypłym głosem. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał utwór „Un homme debout", który pochodzi z debiutanckiego albumu artysty.

  Francuska aktorka wielokrotnie odwiedzała Polskę. Tym razem przyjechała na zaproszenie Sławomira Idziaka. Czy pracują nad wspólnym projektem? Juliette Binoche mogliśmy oglądać w takich filmach jak „Niebieski” Kieślowskiego czy „Sponsoring” Szumowskiej. Jak aktorka wspomina pracę na planie polskiej produkcji? I czy to prawda, że dla Kieślowskiego zrezygnowała z filmu u Spielberga? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  W dzisiejszym odcinku "Singielki" wystąpi Macademian Girl. Będzie to debiut aktorski popularnej blogerki. Jak Tamara czuła się na planie? Czy miała tremę? I jak jej pracę oceniają profesjonalni aktorzy?

  Dominik Gwit i Michał Tomala szykują się do premiery spektaklu „Dwa”. Dla obojga będzie to teatralny debiut. Jak im się razem pracuje? Za co Michał podziwia Dominikę? I czy towarzyszy im trema? Z aktorami rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Katarzyna Bujakiewicz rzadko chodzi na pokazy mody. Dotychczas była tylko na trzech takich wydarzeniach. Aktorka wspiera przede wszystkim projektantów pochodzących z Poznania. Dlaczego? Z Kasią Bujakiewicz rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.