Gorące tematy

Pomoc dla wcześniaków w Ukrainie. "Noworodki muszą zjeżdżać do schronów"

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska
Na ratunek wcześniakom w Ukrainie
Na ratunek wcześniakom w UkrainieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Fundacja "Koalicja dla wcześniaka" wspólnie z czterema innymi organizacjami rodzicielskimi wspiera odziały neonatologiczne w Ukrainie. W jaki sposób pomaga noworodkom? Jaki rodzaj wsparcia jest na ten moment najbardziej potrzebny?

Pomoc dla wcześniaków w Ukrainie

Z inicjatywy czterech Fundacji - Koalicji dla wcześniaka, Neonatus, Tęczowy kocyk oraz MatkoweLove – z Polski zostanie wysłany drobny sprzęt do ponad 20 oddziałów neonatologicznych w różnych miastach Ukrainy.

- Działamy w czwórkę. Ratujemy ukraińskie wcześniaki, nigdy nie przypuszczaliśmy, że do tego dojdzie - powiedziała prof. dr hab. n. med. Maria Borszewska-Kornacka. - Teraz widzę, że te miasta, np. Charków, ale też wiele innych są bombardowane, że noworodki muszą zjeżdżać do schronów i oddziały neonatologiczne są organizowane w schronach - dodała.

Profesor Tatiana Znamieńska, prezeska towarzystwa neonatologicznego Ukrainy przesłała listę ze szczegółowymi informacjami, co jest potrzebne na 26 oddziałach.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- My chcemy zrobić takich 26 pakietów pierwszej pomocy. To jest to, co jest potrzebne do ratowania noworodków - podkreśliła profesor.

Trudna sytuacja wcześniaków w Ukrainie

Sprzęt i potrzebne leki mają dotrzeć w głąb Ukrainy. Jak podkreśla profesor, będzie to zorganizowany transport, który trafi prosto do wspomnianych oddziałów.

- Ja wierzę oczywiście, że jeszcze zdążymy, że jeszcze będzie czas na to, że przekażemy to, co najbardziej jest potrzebne. Pani Prezydentowa też włączyła się w naszą akcję, chce pomóc w transporcie leków, bo to jest trudniejsza sprawa. Trzeba zachować łańcuch termiczny dla niektórych leków - powiedziała profesor Maria Boroszewska-Kornacka.

Zbiórkę można wesprzeć pod tym linkiem: https://pomagam.pl/ccdr4w.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości